| anonim_4396 a întrebat:

Funda!
Prietena mea este virgină si de câte ori facem sex încerc sa o infierbânt bine și se vede ca ii place, dar de fiecare data o întreb dacă ii place si daca simte excitare, dar imi spune că nu simte nimic.
Sunt bulversat, cum sa nu simți plăcere!?
Voiam sa va intreb dacă așa sunt virginele, iar daca dupa dezvirginare o sa simtă?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine! Daca ati facut sex, ea nu mai este virgina demult!
Cat priveste satisfactia sexuala, aia se obtine cu un penis adevarat si cu pricepere in manuirea lui, dupa preludiul ala de-i spui tu ca o exciti, desii, ma indoiesc ca stii ce faci, atata vreme cat ea nu simte nimic.

| mihai69 a răspuns:

Nu prea mai e chiar virgină dacă deja vă jucați de-a sexul. Poate nu ai deflorat-o, dar asta e altceva.
Plăcere o să simtă, mai ales dacă știi s-o iei. Fetele ajung (mult) mai greu la orgasm, mai ales dacă nu au fost deprinse cu masturbarea.

| Freya1 a răspuns:

Cum e virgina daca faceti sex?
Cum sa intreb omul in timpul partidei "te-ai excitat"? Da las-o sa se simta bine ca ii tai cheful daca o tot intrebi asa.
Poate nu stie ce inseamna a excita, sau poate tu iti dai doar cu presupusul ca ii place pentru ca asa ai dori.
Femeile ajung mai greu la orgasm, iar cei ii faci tu nu trebuie neaparat sa ii placa orcarei femei.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Ai dreptate: femeile ajung mai greu la orgasm, ca-s mici si fara tocuriwinking laughing tongue; dar se uda de 17 ori in recreatie, daca se uita la ele proful de geografie. laughing laughing laughing tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cum p...m... mai este virgina, daca afirmi ca facet sex; in visele ei din gradinita? laughing laughing laughing poate tu doar ii desenezi piticii albei ca zapada si ea nu se excita la povesti! laughing

| Abi96 a răspuns:

Eu cred ca înțeleg ce spuiwinking te referi doar la preludiu nu la partida de sex pe care dacă ați avut-o regulat clar nu mai e virgina sau poate da in cazul in care nu ați fost cuminți și ați apelat la partea din spate.Virginele sunt la fel ca toate dezvirginatele simt exact aceiași plăcere in timpul preludiului (dacă-i pe plăcut ei)n-o mai întreba dacă-i place poate se rușinează si d-asta îți da răspunsul negativ care te dezamăgește și pe tine.Incearca sa discuți cu ea despre asta intr-o zi la un suc, întreabă-o ce-i place si las-o pe ea sa acționeze, nu te mai grăbi!

| Galaxynix99 a răspuns (pentru Abi96):

În sfârșit cineva care înțelege la ce mă refer.
Nu am știut exact cum să descriu ceea ce se întâmplă.
Chestia e ca mă simt ca un perete când îmi zice că nu simte nimic in timpul preludiului, deși ii plece, vrea si ea, se vede...

| Abi96 a răspuns (pentru Galaxynix99):

Asta e clar, doar cred ca-i jenata de situație. Discuta cu ea deschis sau încearcă sa ai răbdare intr-o zi ii se va părea ciudat faptul ca nu mai încerci și ori deschide ea subiectu asta ori o sa acționeze.Nu te rușina, sexul face parte din viața tuturor.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Galaxynix99):

Depinde ce vrei tu sa simta. O fata nu are aceleasi simtiri in timpul unui preludiu, ca un baiat. Si inca ceva: daca la baieti excitarea si "pregatirea" pentru actul sexual sunt scurte in timp la inceputul vietii sexuale si se lungesc cu timpul, la fete este invers. Sunt fete care au nevoie de un preludiu ce depaseste o jumatate de ora.
O intrebare nelalocul ei in timpul preludiului, ca si in timpul actului sexual - ca cea pe care o pui tu - duce la inhibare si revenirea este mai greoaie si mai lunga decat la inceput, iar placerea redusa.
Ea iti spune, poate, ca nu ii place pentru a iti opri elanul spre sex.