| lolez a întrebat:

Salut, ideea este ca am mai avut relatii inainte, am 15, ideea este ca duminica este ziua unei pretene, iar prietena asta are o fata in clasa, cu care a vorbit daca ar vrea sa se combine cu mine, iar duminica s-ar putea sa ma "combin" cu ea, dar ideea este, ca ea arata foarte bine, si nu stiu ori sunt timid ori nu stiu ce am. iar eu chiar o iubesc, sa zic asa, de cand am vazut-o, iar eu nu stiu ce sa fac, simt ca o sa ma fac de ras, si as vrea sa stiu ce as putea face sa zic asa sa o "cuceresc" ma rog, problema este ca ea nu ma cunoaste foarte bine si as vrea totusi sa o fac sa ma placa, desi mai este o problema., nu as vrea sa par prea romantic, am niste preteni cam distrusi mintali si nu stiu decat sa rada, daca ma puteti ajuta si pe mine, in curand, oricum stiu ce sa fac dupa ce o sa o "cuceresc" dar esi ea este timida si nu vrea ca preteni mei sa-si bata joc de ea,

Prin asta vreau ca sa stiu, ce pot face sa fiu cu ea, chiar daca ea este cam timida, si asta o sa fie si prima data cand o sa vorbim sa zic asa. Multumes!

Răspuns Câştigător
| agoodvampire a răspuns:

Pai in primul rand, nu ai cum sa numesti acei ''prieteni'', prieteni.Un prieten te incurajeaza si iti da sfaturi. Deci bun sa revenim la chestia cu fatabig grin. Cand o sa o intalnesti are trebui sa fi tu insati, sa te porti cum de porti de obicei, dar nu prea. Nu zic sa nu fi putin romantic cu ea, pentru ca o placi clar ar trebui.Cand o vei intalni, i puteti face cunostinta si o poti pupa pe obraji tongue sau mai simplu sa dati mana big grin. Eu nu pot sa iti prezic viitorul dar pe scurt iti zic cum as face eu.Si nu i baga pe prietenii tai in seama. Mie mi se pare foarte frumoasa dragostea cand un baiat lupta pentru fata iar fata la fel pentru baiat, indiferent de ce spun gurile rele. Daca cumva rad, nu-i baga in seama. Si daca iti spun replici dureroase le-ai putea spune ca e mult mai frumos cand ai prietena neexperimentata in relatii, sa iti fie ciuda ca nu te pupa sau ca e rusinoasa laughing e mult mai frumos decat una care deja a umblat pe la toti hojmalaii si toti stricatii happy. Sper sa o cuceresti. Ai putea sa i duci un buchet de flori, o ciocolata...o vei impresiona :*. Bafta!

3 răspunsuri:
| vipande11 a răspuns:

1. ai folosit prea mult cuvantul "idee" 2. nu ai cum sa o iubesti 3. fi mai tupeist gandeste pozitiv nu gandei ca te faci de ras gandeste-te ca o sa te combini cu ea ca o sa ai o relatie cu ea si tot asa. Fa primul pas nu fi las fi barbat ca daca nu asa vei ramane toata viata. Sper ca ti-am fost de folos BAFTA

| lolez explică:

Sincer nu stiu cui sa-i dau funda, oricum, mersi pentru raspunsuri, voi incerca sa fac ceea ce mi-ati zis, si sa sty adryana e mai bine ca prietena ta, sa fie printre primile relatii, mersi mult

| Picaturidevise a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te doare undeva de ceea ce cred "prietenii tai " invidiosi si imaturi care rad de voi.Nu este nimic de ras cand o fata si un baiat se plac sau cand el incearca sa fie romantic cu ea.Nu trebuie sa le dai atentie, sunt doar invidiosi ca ei nu sunt in stare de nimic.
Cat despre ea, sa o cuceresti trebuie sa fi tu insati ca sa te placa pentru ceea ce esti.Nu exista o regula sau manual de instructiuni in dragoste, lucrurile decurg de la sine si cu cat vei fii mai relaxat cu atat vei avea mai multe sanse de reusita.
Bafta si fii tu insati!>big grin