| Anonime a întrebat:

Saluuut!
Pana la urma,mi-am facut curaj si i-am dat cerere baiatului de care imi place. (cel din intrebarile anterioare).
Am aflat de la cineva ca nu da accept la persoanele pe care nu le cunoaste )de aia nu mi-a dat acc anul trecut laughing ) In fine,am intrat in vb cu el,i-am zis,"buna, ce faci" si mi-a zis ca lucreaza la site-ul trupei.Eu i-am zis...aaa tare v-ati facut si site...bravo; bla-bla-bla sau ceva de genul i-am zis. thinking
Ca sa nu il stresez i-m spus ca il las sa lucreze..si mi-a raspuns" Ok,ne-auzim pe aici happy ". Asta a fost duminica seara.
Si nu am mai vorbit de atunci.El intra seara tarziu si sta foarte putin.L-am vazut aseara on,dar nu i-am zis nimic, nu vreau sa stau pe capul lui. Si cred ca e bine sa il las pe el sa decida daca
vrea sa mai vorbim.
Dar nu stiu..as vrea sa vorbesc cu el,dar nu vreau sa par disperata. Vreau sa ii dau "libertate",dar cred ca in felul asta nu mai ajung sa vb cu el prea curand. laughing Ori e timid,ori e prea ocupat,ori nu il interesez. straight face Voi ce credeti?
Cum sa procedez? Am facut bine ca nu i-am mai zis nimic,sau trebuia sa insist? Eu sunt o persoana mai timida,nu sunt insistenta,mi-e jena sa "alerg" eu dupa un baiat.
Apropo,e Sagetator, daca va ajuta cu ceva. big grin
Va multumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da-i libertatea si linistea necesara. Nu-l stresa.

| Anonime explică (pentru neutrino):

Si daca tot nu imi zice nimic? laughing cred ca e genul ala mai timid.Dar eu nu vreau nici sa il strez, dar nici sa il pierd. straight face

| neutrino a răspuns (pentru Anonime):

Daca nu-ti spune nimic inseamna ca inca este mormoloc, iar cu un asemenea baiat, inca nu ai ce face.

| Inaisa a răspuns:

Deocamdata e bine ce ai facut, dar trebuie sa inveti sa fii mai extrovertita big grin. Apropo, ce zodie esti tu?