| CosminME a întrebat:

Salut ...ieri am facut sex cu o prietena, am ejaculat dar am continuat sa dau, este vreun risc de a ramane gravida? ( am folosit prezervativul)

Răspuns Câştigător
| REDSQ a răspuns:

Pai daca ai tinut bine de prezervativ in timp ce ai ejaculat e bine. Daca nu ai avut grija se poate sa ramana gravida, e de ajuns ca o picatura sa se prelinga. sila cate miscari se fac in timpul actului sexual... mai mult ca sigur. Deci doar daca ai tinut strans cauciucu pe el atunci e bine

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este vorba despre o folosire incorecta a prezervativului. Este foarte posibil ca sperma sa se fi scurs pe langa prezervativ in vagin, asadar e posibil sa fie risc de sarcina. E greu de spus exact.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Care i-a dat stupid Brigaelei e stupid el sau ea prin definiţie.
Folosirea corectă a prezervativului implică, printre altele, retragerea penisului din vagin imediat după ejaculare (când încă este în erecţie). Faptul că tu ai continuat, ai riscat să "dea pe-afară".
Răspuns obiectiv: Există un risc ca ea să fie însărcinată şi aici mă refer la un risc mai mare de 0, 1% cât este riscul în cazul folosirii corecte a prezervativului.
Salut.

| valy a răspuns:

. Te-ai uitat la prezervativ cand ai terminat? Daca era intreg, nu are nici o problema. dar daca era rupt sau fisurat. fara suparare dar ai belit-o.
Cauta sa iti cumperi prezervative durex sau ceva bun.chiar daca e mai scump e pentru prezentul si viitorul vostruhappy

| Sperman a răspuns:

Mda... altu care nu stie cand sa se opreasca. Ai dat ca surdu in clopot! laughing

| Alexakos a răspuns:

Daca ai folosit prezervativ cum sa ramana gravida? ba da ce dracu nu va interesati inainte sa o faceti, si o faceti si dupa aia numa va interesati? tu cand te duci sa cumperi ceva il cumperi si numa la casa vezi cat este pretul?

| Phutui a răspuns:

Daca a ramas intact prezervativu n-ai sansa sa fii tatic, dar daca s-a rupt, pe romaneste ai belit p***

| alexandrakarina a răspuns:

E cel mai mare risc daca ai continuat si dupa ejaculare pentru ca prezervativul aduce si fericire dar si necaz in acelasi timp... data viitoare incearca sa nu mai repeti peripetia asta ca sa nu ai urmari grave dupa aceea... un copil pana la o anumita varsta e mare responsabilitate

| messiderudaria a răspuns:

Pai inca o metoda ca sa nu o lasi gravida e ca in momentul ejacularii sa scoti penisul din vaginul fetei si da ejaculezi altundeva, simplu, nu cred ca ai lasat-o, de obicei o fata nu ramane gravida dupa o singura partida.peace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ...mai bine nu faceai poate vine cu bebe la usa! pup