| aaanonimm a întrebat:

Salut ieri m-am jucat cu prietena mea si i-am introdus penisul cam un sfert din capul penisului si dupa aia i-a dat ff putin sange sangele se putea observa doar pe servetel asta inseamna ca am dezvirginato?

Răspuns Câştigător
| BbyCriss a răspuns:

Da, va mai singera chiar daca faceti pauza pentru ca nu ati facut totul pina la urma si ea intr-un fel nu s-a dezvirginat complet. In orice caz, nu e strasnic ceea ce s-a intimplat.Nu va faceti griji insa protejati-va.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ai dezvirginat-o. cele mai multe femei sangereaza 1-2 picaturi foarte mici, vizibile doar pe servetel, este aboslut normal si caracteristic. Nu uitati de prima consultatie ginecologica pentru partenera ta, obligatoriue in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| aaanonimm explică (pentru Brigaela):

Pai si daca o sa mai facem sex o sa mai sangereze?

| Brigaela a răspuns (pentru aaanonimm):

E posibil, dar nu are importanta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, cel mai probabil, i s-a RUPT himenul!

NU cred că mai este virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce ai penetrat-o, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Da, ai dezvirginat-o!

| Danysan a răspuns:

Depinde cat de mult ai intrdus-dar sangerarea e o dovada ca nu ar mai fi!

| aaanonimm explică (pentru Danysan):

Pai a sangerat ff putin se putea observa doar pe servetel.

| BbyCriss a răspuns:

Se poate de zis ca partial ai dezvirginato insa daca o sa faceti sex normal va mai singera

| aaanonimm explică (pentru BbyCriss):

Si daca o sa facem o pauza de aproximativ 5 luni va mai sangera?

| Alcyon a răspuns (pentru aaanonimm):

Da, s-ar putea sa mai sangereze de cateva ori, daca nu i s-a rupt complet himenul. Aveti grija sa va protejati de la inceputul partidei, ca sa nu va treziti cu bebelusi.

| BbyCriss a răspuns (pentru aaanonimm):

Da, va mai singera chiar daca faceti pauza pentru ca nu ati facut totul pina la urma si ea intr-un fel nu s-a dezvirginat complet. In orice caz, nu e strasnic ceea ce s-a intimplat.Nu va faceti griji insa protejati-va.

| Balcu_Andrei_1933 a răspuns:

Cred ca da ca daca sangereaza......asta inseamna ca se scapa de sange pentru a face loc fatului

| EuSuntAdrian a răspuns (pentru Balcu_Andrei_1933):

Am citit de 3 ori si inca nu pot sa cred ce raspuns ai dat!