| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi place de o fata, care stiu 100% ca m-a placut si ea mai de mult (chiar ea mi-a zis), dar, sincer, nu stiu daca acum ma mai place. Am nevoie de ajutorul vostru:

1. Cum sa o fac sa ma placa?

2.Cum credeti ca as putea sa o intreb daca ma place (nu pot inca sa o intreb fata in fata, si nici nu vreau sa par un dubios...)

3. Va spun clar ca mie sincer mi-e tare rusine sa ii zic fata in fata ce simt pentru ea (i-am zis pe mess ca o plac, si a reactionat super ok, dar la scoala nu prea mai vorbeste cu mine, si-a facut prietene si sta cam doar cu ele, dar inainte sa ii zic ca imi place de ea, statea mult cu mine.) Cam cand as putea sa o itreb daca ma place? Care ar fi momentul si ipostaza potrivita?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

DAU FUNDA, si grabiti-va...

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Invit-o undeva in afara orelor: o plimbare dupa ore, sau in weekend, vezi tu. Incepi prin a te comporta la fel ca atunci cand statea mult cu tine.

| Axel1234123 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu as putea face asta... nu ar accepta.

| Socke a răspuns:

Incearca sa te dai la ea.fa-i complimente,fi dragut cu ea,zambeste-i. E posibil ca tipa sa nu te mai placa, mai ales daca a zis ca "te-a placut". da-te totusi la ea si vezi ce reactie are, daca e indiferenta sau iti spune sa o lasi in pace, mai bine renunta. daca reactioneaza ca pe mess te place. faptul ca sta cu alte fete, nu inseamna direct ca nu te place. si asta este bineinteles posibil. dar probabil doar s-a indepartat un pic. poate te si barfeste cu acele colege.
Deci da-te la ea si vezi ce reactie are.holbeaza-te la ea si o sa observe cumva.