| bogdannn9896 a întrebat:

imi place de o fata dar problema este ca ea nu este in clasa cu mine si nu am vorbit niciodata cu ea.Cred ca si ea ma place (problema e ca nu am cum sa aflu)deoarece uneori mi se pare ca se uita la mine iar in fiecare zi cand vin la scoala este imposibil sa nu trecem unul pe langa altul.O data nu am facut o ora si cand sa ma intorc in clasa in timp ce ea avea ora tot m-am intalnit cu ea...

3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Nu mai astepta ca ea sa vorbeasca cu tine, incepe tu o conversatie poate e mai timida si nu vrea sa se faca de ras in fata ta.

| stark47 a răspuns:

E o mare problema ca nu e in clasa cu tine, ma gandesc ce ai face daca nu ar fi in aceeasi scoala cu tine, sau oras, sau chiar tara? este o diferenta intre ati parea si chiar a se intampla.cand simti ceva pentru o persoana e usor sa iti pierzi obiectivitatea, cum tu esti mai tanar presupun ca nu ai curajul necesar sa o intrebi chiar pe ea ce si cum, nu? ia vezi, poti sa o intrebi? cand ai dubii despre cineva, singurul care te poate lamuri este EXACT acel cineva

| catalin033 a răspuns:

Se pare ca esti timid, dar oare ce astepti, sa te abordeze ea? Este foarte simplu sa incepi o conversatie cu o fata, incepi cu un buna si termini cu un nr de telefon happy. Incearca sa o complimentezi, sa glumesti cu ea, degeaba te gandesti la acest moment, degeaba iti faci planuri deoarece niciodata nu sti cum va reactiona ea, deci fi increzator. Un ultim sfat : Daca nu incerci o pierzi sigur, daca incerci poate o castigi