| anonim_4396 a întrebat:

Salut imi place de o fata la inceput eram mai timid si vorbeam cu ea dar azi i-am zis pe facebook cat de mult o plac iar ea a spus ca ii place de altcineva ce as putea sa fac e o prietena ff buna si n-am vazut-o in viata mea cu baiatu de care zice si nici macar cu noi in scoala cum as putea sa ma placa va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Renunta la gandul ca puteti fi impreuna acum.
Daca place pe altcineva,sansele de a fi cu ea sunt minime,iar in cazul in care ar accepta,ar face-o din dorinta de a-l uita pe celalalt.
Spune-i ca nu-ti doresti sa va pierdeti prietenia, fii alaturi de ea, incurajeaz-o, arata-i ca esti ''acolo'' si totul va decurge bine.
Poate, la un moment dat, se va indragosti de tine.Acum,insa, nu insista pe tema asta.

| sayWhaaat a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, arata-i ca esti "acolo" ( la curu' vacii ) mereu, si sufera in tacere ca un prost, bun sfat!

| anonim_4396 explică (pentru sayWhaaat):

Daca sunt prieteni, de ce sa nu fie alaturi de ea? Pana la urma, o poate cuceri.Iar daca vede ca sufera, nu e prost sa continue.
Logic, nu?

| sayWhaaat a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma rog pustiul oricum e mic, ca intreaba sau nu aici, tot din propriile experiente va invata.

| anonim_4396 explică (pentru sayWhaaat):

Clar!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crede-o pe cuvânt. Relațiile încep cu încredere.

| InsertName a răspuns:

Ei bine, nu poti happy.Nu poti sa obligi o persoana sa capete sentimente pentru tine, o sa se intoarca impotriva ta la un moment( am invatat-o pe calea grea).

| ajutorul3zz a răspuns:

Va multumesc tuturor am incercat ce ati spus fiecare si am ajuns azi la o intalnire (era mai timida si am zis fata in fata va multumesc!

| DDH a răspuns:

Iti respect curajul tau de a-i spune ce simti acelei fete insa ai facut o mare greseala...i-ai spus asta pe Facebook. Sunt fata si nu mi-ar conveni sa fiu cu un baiat care isi exprima sentimentele pe site-uri de socializare. I-ati inima in dinti si spune-i in fata ce simti...asa isi va da seama ca tii cu adevarat la ea, restul depinde de ea. Succes!