| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Imi place de o fata. Ne intelgem foarte bine vorbim tot timpul. Am trecut deja de stadiul prima intalnire. Adica eu ne-am vazut si ne-am placut foarte mult, next time i-am luat o floare si a ramas foarte impresionata. Ne vedem dimineata inainte sa plece la scoala iar dupa scoala ne vedem iar. Cand suntem impreuna este totul perfect o sarut pe frunte/obraz/nas ne si tinem de mana cand nu e multa lume prin jur. Acest lucru se datoreaza din cauza faptului ca ea este cu alt baiat care se poarta urat cu ea si este cu ea doar pentru ca ea este frumoasa. I-am explicat cum sta treaba si a zis ca o sa rezolve cumva. Acel baiat este coleg de clasa cu ea. Eu discut orice cu respectiva si spune ca niciodata nu a avut asa incredere intr-un baiat, ca sunt primul baiat cu care poate discuta orice si cu care se simte in siguranta. Problema este ca nu poate sa se desparta de celalat baiat desi ea isi doreste asta. nu poate deoarece este foarte timida/sensibila si rusinoasa. La prima intalnire amandoi am avut un impuls si ne-am sarutat. Acest lucru nu s-a mai intamplat dupa dar in continuare ne tinem de mana si ne sarutam pe obraz/frunte/nas. Ce ar trebui sa fac ca sa ii demonstrez ca o iubesc/plac si mai mult decat crede ea si ca sa o fac sa capete incredere in ea si sa se desparta de acel coleg? Cu acel coleg are o relatie de 8 luni, dar el ii zice multe chestii pentru care ea sufera enorm. Multumesc

2 răspunsuri:
| MaDy_7333 a răspuns:

Paai de unde sa incepem. vreau sa stiu catzi ani aveti big grin asta conteaza apoi contacteaza`ma la privat big hug vreau sa te ajut cred ca stiu cum

| Hunedorean93 a răspuns:

Salut, am si eu aceeasi problema.doar ca eu am fost cu acea fata si dupa ce ea m-a lasat pentru altul a inceput sa ma caute si sa imi spuna ca regreta ca ma iubeste pe mine si ca alea alea. Ea s-a despartit de acela pentru care m-a lasat, dar eu eram plecat din localitate pentru 2 zile, timp in care s-a combinat cu altul cu care este si acum. Ea inca imi da smsuri ne intalnim ne sarutam ne tinem de mana imi spune totimpul ca ma iubeste si ca insemn totul pentru ea. Eu i-am spus ca sa se desparta de prietenul ei si sa fim impreuna din nou dar ea a spus ca el totimpul cand ea face ceva gresit ii spune nu-i nimic draga nu-i nimic. Oare ce ar trebui sa fac? Oare cand spune ca ma iubeste ma minte sau poate chiar vorbeste serios? Oare sa incerc sa ma bag intre ea si prietenul ei? Si mai este ceva: vineri o sa fie seara liceului la liceul meu si ea a spus ca vrea sa dansam, doar ca eu daca o sa beau putin si o sa prind curaj o sa o sarut:-s. oare daca vede prietenul ei ce se intampla?