| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Imi place de o fata si ea stia asta inainte sa ii spun direct chestia asta. Faza e ca ea mi-a spus ca nu simte la fel pentru mine. As putea cumva sa ii schimb parerea despre mine? Sau sa o fac cumva sa ma placa?

Răspuns Apreciat de Editori
| Larysa690 a răspuns:

Ai putea sa o impresionezi cu ceva frumos, sa ii oferi flori sau sa o inviti la un suc daca esti mai indraznet, dar daca ea tot nu te place nu prea ai ce sa ii faci nu poti forta pe cineva sa te iubeasca.Ati putea fi amici pana isi va da seama ce fel de persoana esti si poate atunci te va placea, asta daca vrea ea.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ți-a zis că nu te place îți pierzi timpul dacă mai insiști.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mai bine las-o in pace, știi ca nu te place, treci peste, poate ii place de altul, știa asta de dinainte sa ii spui dar asta nu a schimbat cu nimic situatia.
Caută-ti pe alta! cel mai bun lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu ii poti schimba parerea. Daca nu, atunci nu, asta e.
Nu poti face pe cineva sa te placă, insa alte persoane sigur te vor placea deci nu are rost sa incerci sau sa vrei asta macar.

| llleo a răspuns:

N-aș spune. Din moment ce ți-a spus că nu simte, păi nu simte. Mergi mai departe.
Spor.

| Ralena a răspuns:

Nu cu atitudinea asta. Incercand sa o faci sa te placa. Las-o sa te cunoasca. Fie te va placea, fie nu. Nu te stradui, ar insemna sa incerci sa te vinz in permanenta is la unmoment dat vei obosi.