| sohappyIcoulddie a întrebat:

Deci plac un baiat care este cu mine in clasa. Au fost cateva discutii pe tema asta in senusl ca eu am o prietena cea mai buna si un prieten cel mai bun. Acest prieten al meu care imi este ca un frate mi-a spus ca acel coleg nu ma place si ca profita de mine in schimb prietena mea mi-a spus ca ma place. Nu stiu ce sa spun deoarece cateodata am impresia ca si el ma place fiindca se uita mereu la mine ce imi place mie ii place si lui etc. Chestia e ca eu m-am suparat rau pe el dupa ce am vorbit cu cel mai bun prieten al meu si i-am zis ca e un nesimtit. Apoi el era suparat pe mine si mi-a zis sa ne intalnim la chioscul scolii. Ajunsa acolo acesta mi-a explicat intreaga poveste si anume ca cel mai bun prieten al meu l-a intrebat ceva de genu:"Ma tu dc stai asa mult cu ea?", iar el a raspuns :" sa profit", fiindca ii era rusine sa ii zica ca ma place. Dupa cum a vorbit cu mine acolo la chiosc mi-am dat seama ca acesta simte ceva pentru mine eu chiar il iubesc si vreau neaparat sa fiu cu el pentru ca presimt ca daca mai o tin mult asa il voi pierde. Voi ce ziceti? Ma place? Si ce as putea sa fac sa il fac pe el sa faca primul pas avand in vedere ca este foarte timid. Dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| Mocşiiiii a răspuns:

Te place, asta e foarte clar! Insa daca spui ca e timid nu cred ca va fi prea usor sa il faci sa faca primul pas. Insa poti incerca sa stai mai mult cu el si sa ii obtii increderea si sa cauti sa fiti mai mult singuri decat inconjurati de privirea curioasa a oamenilor. Daca el chiar te place cand veti fi singuri si dupa ce va vedea ca tu petreci timpul cu el sigur te va intreba este imposibil sa nu o faca. Succes! Si daca nu face el primul pas, atunci poti doar sa il faci tu!

1 răspuns:
| raresica a răspuns:

Da, te place!