| IonuțPelea030 a întrebat:

Îmi place de o fată și i-am spus ce sentimente am față de ea. Ea a zis ca nu ma place. Suntem prieteni foarte buni și ținem legătura. Ce aș putea să fac să o uit?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Să cauți alta.Simplu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar de ce vrei sa o uiti? La nivel de prietenie sau de eventuala relatie, persoana pe care o placi?

Ai fost prieten cu ea, ramai in continuare, daca chiar esti un prieten adevarat.

Legat de al doilea aspect, o sa o uiti oricum, cu timpul.

| Werrich a răspuns:

Salut, ai putea sa iti ocupi timpul cu altele (jocuri PC, ascultat muzică în afara de cea de dragoste, ai putea sa vezi filme, orice care sa te distragă de la ea).

| Roberrt21 a răspuns:

Încearcă ca o perioadă de timp sa nu mai prea iesi cu ea si sa nu mai vorbesti cu ea, ocupandu ti timpul cu alte chestii. Ii poti explica cum sta treaba ca sa nu se piardă această prietenie.