| Doru_4231 a întrebat:

Am nevoie de un sfat... Imi place de o fata, i-am spus ca imi place de ea si a spus ca vrea sa ramanem doar super buni prieteni...
Chiar imi place de ea si as vrea din tot sufletul sa fie prietena mea
As putea sa o fac sa-si schimbe parerea?

Răspuns Câştigător
| Somebodyღ a răspuns:

S-ar putea ca relatia frumoasa de prietenie care va leaga acum sa se schimbe daca lucrurile vor merge in directia unei posibile iubiri. Probabil ca exista motive datorita carora ea impune bariera unei simple amicitii si nu-ti ofera sansa se a fi mai mult de atat happy

4 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Prietenia asta e aiurea.
ii spui simplu ca ai sentimente prea puternice pentru a fi doar prieten cu ea. daca vrea bine daca nu asta e...

| Seyko a răspuns:

Prietene, in aceeasi situatie am fost si eu acum 3-4 saptamani... i-am spus unei colege de clasa ca o iubesc si ca as vrea sa fie ceva mai mult intre noi, dar ea mi-a raspuns ca nu ma poate vedea mai mult ca pe un prieten super de treaba...
Incearca sa o tratezi cu indiferenta, nu o mai urmari cu privire, nu-i mai vorbi deloc, si daca chiar te place si simte ceva pentru tine o sa te abordeze ea intr-un tarziu, trebuie doar sa ai rabdare.

| YummyDkRich a răspuns:

Nu fi prost, nu esti suficient de "street" pentru ea si nu i se umfla *** cand te vede. Sfatul meu, uita de ea cauta-ti alta eventual fa-i putin in ciuda cu noua ta gagica si priveste-o cum o sa suga *** pe la colturi de bloc si dupa sa se intoarca la tine ca nu are parte decat de baieti rai

| Radu_Mocanu_1990 a răspuns:

Fai o mica laba