| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi place de un baiat f dragut si e si inotator e de varsta mea, din cate am vazut se pare ca si lui ii place de mine dar n u stiu sigur, cum sa il intreb ca sa aflu asta? ps:e al optulea pe tara la inot arata super bine!

8 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Aveti un lucru in comun, poti folosi asta ca punct de plecare, o discutie si vezi cum decurg lucrurile. Poti lua initiativa sau poti astepta, dar ce ai de pierdut daca faci primul pas?

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa nu fii chiar atat de agresiva cum te-a sfatuit Aysun. In primul rand nu cred ca ai avea curajul sa faci asta, iar apoi e posibil sa il sperii pe bietul baiat.hee hee

Uite ce zic eu. Incearca sa te imprietenesti cu cei din grupul lui de prieteni. La un moment dat o sa ajungeti la un eveniment impreuna. big grin Lasa-i un comentariu pe hi5, la ceva funny. Nu il flata, sa nu pari disperata. Spune ceva amuzant. Sau fa rost de id-ul lui si baga-l il lista. Poate te intreaba cine esti si de acolo incepeti sa vorbiti. Orice ai face, nu il lasa sa creada ca esti nebuna dupa el. Te va avea la mana si poate ii scade interesul. Lasa-l pe el, masculul sa te vaneze.hee hee E bine sa pastrezi un pic de mister. Bine, nu exagera. Mai da-i si lui apa la moara din cand in cand. Adica glumeste si flirteaza, dar nu-l face sa creada ca esti in limba dupa el.

De la prietenie ati putea ajunge la ceva mai mult. Si inca ceva. Sper sa nu ma consideri rautacioasa. worried Daca face inot de performanta si arata bine, asta nu inseamna ca e baiatul perfect. sunt sigura ca si tu esti constienta ca asta nu e tot ce conteaza. E important sa nu fie ingamfat sau un mare aventurier. Trebuie sa-ti placa si de el ca persoana.
Ai grija! Numai bine! big grin

| Ofiintă a răspuns:

Hai ca inotul in chestia asta nu conteaza si eu sunt inotatoare si inotatorii de la seniori sunt cam enervantzi Daca chiar iti place de el fa tot posibilul sa ii atragi atentzia Du-te la bazinul olimpic undese antreneaza el Eu una nu mas combina cu un inotator Sunt Enervantz

| amberjuly a răspuns:

Salut! Uneori daca ii spui direct il sperii, poate nu e sigur pe ce simte. Daca ii zambesti si incerci sa te apropii de el, sa-i arunci priviri dulci dar discrete, o sa-i starnesti curiozitatea sau ii va da curaj sa faca primul pas daca deja te place. Bafta!

| Danutz_8401 a răspuns:

Fa tu primul pas si poate ai norocul sa si primesti ceea ce-ti doresti...doar nu o sa mori sau o sa-ti faca ceva. daca ai zis ca e posibil si lui sa-i placa de tine...nu stiu. dar totusi tu incearcawinking

| aysun a răspuns:

Ii spui in fata "Iti place de mine?".

| ancutzasweet a răspuns:

Pai draguta mea.ai auzit de limbajul privirilor sau al trupului. e o metoda sigura sa-ti dai seama. daca mentine un contact vizual mai mult de cateva secunde e semn clar de INTERES.sau poate e mai timid si se fastaceste sau zambeste.nu stiu incearca sa-l privesti cu unanumit interes sa vezi cum iti va raspunde...doar ca nu prea ionsistent totusi...succes! astept sa-mi zici ce ai facut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult la toata lumea ma place!