| Djuli a întrebat:

Imi place foarte tare de un baiat de la mine din scoala.
El e in clasa cu prietena mea cea mai buna, ei deseori vorbesc in pauza si el am intrebat de mine si a spus ca sunt frumoasa.
Eu cind il vad ma rusinez si nu poat sa ma uit la el, o data chiar sa asezat linga mine da eu nu pre am vb cu el.
ajutati-ma va rog! Dati-mi un sfat ce sa fac.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

El nu a cerut ID-ul tau sau fb?
Fa in asa fel incat sa i le dea prietena ta si sa vorbiti pe messenger sau facebook.
O sa-ti fie mai usor si, in felul asta, o sa incepeti sa va cunoasteti.
Mult noroc!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Incearca sa aveti o intalnire amicala in 3, tu, prietena ta si el la un suc, sau sa mergeti intr-un parc.Ganditi-va la subiecte comune care sa ii capteze atentia, astfel veti reusi sa vorbiti mai mult si sa invingi teama. Apoi cu siguranta iti va fi mai usor sa il abordezi.Succes!