| kenon a întrebat:

Salut TPUsa va explic cum sta lucrurile.Acum catva timp am cunsosc verisoara unei colege de clasa si m-am indragostit foarte tare de ea numai la ea imi sta gandul nu pot sa o scot din cap, intr-o zi a aflat ca imi place de ea si o colega de-a mea i-a spus ei ca daca vrea sa stea cu mine si ea a zis ca nu stie sa se mai gandeasca si in cele din urma a acceptat.Bun, seara pe mess mi-a spus ubiiiubire si eu am alintato.A doua zii cand am vazut-o pe hol i-am spus Buna ce faci....si am inceput sa o iau de gat dupa aia in pauza urmatoare nu a mai vrut sa fie cu mine.Am intrebat-o de ce nu vreasi mi-a zis ca nu stie exact dar eu sunt timid, si chiar recunosc nu am pupato deloc sad.Mai tarziu ia-m spus pe mess ce simt pentru ea si ea mi-a zis mie ca este mai bine sa raman prieteni, ca pe mine ma merita o fata mai frumoasa ca ea...si i-am zis in continuare ca pe ea o plac mult si mi-a spus sa incheiem subiectu si sa ramanem amici.De fiecare data cand intra pe mess ma saluta si imi trimite emoticon "":*""vrea sa imi dati un sfat ce asi putea face in privinta asta. Appropo am 13 ani si ea la fel. Ajutati-ma cu niste sfaturi.Rog seriozitate happy

4 răspunsuri:
| mihay88 a răspuns:

Sunt de acord cu ce zice cel dinaintea mea, e mai bine sa vb cu ea fata in fata si sa ii spui deschis ce simti pentru ea. invit-o la o plimbare prin parc daca vrei sa aveti mai multa intimitate si fii mai curajos si treci la fapte... tine-o de mana, ia-o in brate, priveste-o in ochi cand vorbesti cu ea, asta e foarte important. In felul asta vei crea o atmosfera foarte potrivita pentru cel mai important lucru si anume un sarut pe care cred ca ti-l doresti destul de mult happy

| Barbati4Femei a răspuns:

La varsta asta inca nici nu stiti cei aia iubire prea bine....nu vb cu ea pe mess vorbeste fata in fata cu ea si dai macar 1 floare furata dintr-o gradinarolling on the floor spune-i ca o iubesti ca inseamna totul pentru tine. spune-i asa " in tine vad ce nu vad in alte fete..." asta tine mereubig grin scoateo la un suc sau la o pizzabig grin mi-e foame dejalaughing acum serios fi "barbat" si abordeazo direct cu cu o limba in bishon(gura)!

| neutrino a răspuns:

Esti un mare cuceritor si nu cred ca ai nevoie de sfaturi. Poate mai tarziu.