| anonim_4396 a întrebat:

Salut imi puteti spune cum sa fac sa ma las de masturbare

Răspuns Câştigător
| WEneedPirACY a răspuns:

Daca vrei sa te opresti incearca in acel moment ce iti doresti sa iti faci trebusoara incearca sa te dai cu capu de pereti da nu tare ca apoi raminem cu capuri sparte

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Apuca-te de un sport ceva sau fa-ti o iubita. Nu mai pierde timpul cu prostii.

| Emilian65 a răspuns:

Cu ambitie si multa rabdare poti scapa de acest viciu periculos pentru organism.

| Seba2013 a răspuns:

Invata sa gandesti, Isaia 59:7 si zaharia 8:17.

Inainte sa te masturbezi, pacatuiesti cu gandul.

Probabil visezi, sau te uiti la pornografie, si in inima(in tine) simti ca se treseste sentimenul.

Este dopamina care iti cauzeaza placere dar si motivatie.
Dopamina activeaza placerea, dar activeaza si planul masturbarii.
Deci inainte sa te masturbezi gandesti la sex, si se activeza planificarea si placerea.
Acestea se activeaza automat.din cauza programarii genetice, si a creierului reptilian.

Ca sa te lasi de masturbare, pazesteti inima.
Nu te mai gandi la ceva nerealist, pentru ca o sa iti cauzeze frustrare.

| TheImpaler a răspuns:

Simplu. nu mai faci.

| apz a răspuns:

Părinții tăi știu ce faci tu pe net? Trezește-te la realitate! Ieși afară și joacă un fotbal sau joacă-te o fifa. La 12 ani îți faci griji dacă o puștoaică de vârsta ta va face sex cu tine. Ce copilărie.

| Sweet155 a răspuns:

Ocupate sa faci alte chestii si poate te vei obisnui sa nu mai faci.

| ioanacristina666 a răspuns:

Gaseste-ti prietena

| Boss_Danutz_1998 a răspuns (pentru ioanacristina666):

Ba frate am 12 ani crezi ca vrea sa facem sex?

| qCrazyMan a răspuns:

Fii atent. Nu te mai gandesti. deloc acolo. daca vrei te poti gandii sa faci sex dar sa nu te masturbezi happy Daca ai vointa si esti barbat poti sa faci ce vrei, in loc sa conduci tu pe tine te conduc hormonii?