| DomnLeonte a întrebat:

In acest weekend o sa am o iesire cu o fata(aceasta a intrat in grupul meu recent dupa ce doi prieteni comuni si-au inceput o relatie)si problema este ca amandoi suntem destul de timizi.Sunt destul de sigur ca suntem interesati unul de altul.
Nu am mai avut prea multe relatii asa ca nu stiu cum sa fac o conversatie.Amandoi avem 18 ani, am mai avut doar 2 iesiri impreuna dar nu am avut nici unul curajul sa ducem conversatiile casual mai departe.
As vrea ca weekendul asta sa trecem la urmatorul nivel pentru a putea incepe sa iesim amandoi.
Orice sfat este bine venit.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Nu te mai preocupa atât. Dacă va placeti reciproc totul va decurge de la sine. Puteți merge la un film sau o terasa, fii relaxat

Răspuns utilizator avertizat
| DomnLeonte explică (pentru Hanhao):

La asta ma tot gandesc,tot ce ai zis este adevarat,dar am frica asta de eșec de care nu pot scapa din pacate,oricat as incerca.
Totusi, o sa incerc sa fac pasul acesta in weekend, sper sa realizez ceva, chiar daca o sa ma aleg cu o respingere, as scapa de frica asta macar.