| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti dar pot sa raspunda si fetele, referindu-se la baieti. Ce fel de prietena v-ati dori? Cum sa fie? In aceeasi situatie sunt eu cu o colega pe care...sa zicem ca as iubi-o si ca-mi doresc sa fim prieteni, dar imi doresc altceva. Nu stiu cum se face ca e a doua tip de colega peste care dau de acest gen, dupa o colega din liceu. Ea este o colega foarte credincioasa, cu simtul umorului, merge la biserica, nu injura, e linistita, calma, nu e frumoasa fizic, sufleteste da, e foarte ajutatoare si intelegatoare, nu bea alcool (nu zic sa se imbete). Dupa parerea mea nu prea accepta sexualitatea (e de moda veche, idei vechi). Tot zice,, Lucrul acesta nu e de mine".
Ce mi-as dori eu (nu stiu daca acest gen il voi gasi cândva...) : o fata frumoasa atat fizic cat si sufleteste, sa fie rebela, glumeata, credincioasa dar nu exagerat, sa nu fie de moda veche adica sa nu (nu stiu cum sa explic) aiba tot felul de reguli gen : sa nu se injure, sa se conduca dupa reguli de religie, sa nu accepte diversitatea, sa nu mearga prin cluburi, sa nu bea alcool (nu zic sa se imbete, cu masura sa bea) sa nu fie de gasca.

Multumesc! Voi ce va doriti? De ce credeti ca eu am parte tot de fete-colege foarte bune de acest gen? Adica cele amintite mai sus nu...

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer cam 90% din ceea ce ai scris acolo e vrajeala, vrei sa faci sex cu o fata frumoasa si care sa fie ca o sclava pentru tine, vrajeli cu iubiri, credincioasa bine ca nu calugarita, frate fi sincer vrei sa f si tu ceva ca toti noi, numa minciuna e de noi, vrem sex atat restul vrajeli

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaQs a răspuns:

Ar trebui sa fi fericit ca ai parte de asemenea persoane. Daca ai alte intentii cum ar fi cele sexuale, renunta. Inteleg ca poate ai nevoie dar daca ea nu e pregatita si nu se gandeste la asta acum nu-ti fa sperante ca se va intampla ceva in viitorul apropiat. Sa stii ca fete usuratice gasesti la orice colt de strada. Rar cele care au capul pe umeri. Poate ca pe voi va indeparteaza chestia cu religia, orice persoana crede in Dumnezeu chiar daca arata sau nu asta.
Fete rebele frumoase sunt stai calm dar ele se uita la tipi bine facuti si iti dai seama ca se pot muta de pe o creanga pe alta daca vor fi curtate.
App: cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru SimonaQs):

22 ani am. Mersi de raspuns, ai dreptate ce ai zis. Eu sunt un tip putin dificil, acum cantaresc lucrurile, de aceea intrebam. Stii cum sunt unele persoane vor ceva, dar de fapt altceva... Trebuie sa ma hotarasc

| SimonaQs a răspuns:

Ai dreptate "mleonte81". Ai punctat foarte bine.

| Skilline2012 a răspuns:

"credincioasa" rolling on the floor) M-ai spart.
Omule, sa stii ca nu o sa gasesti niciodata femeia perfecta, poate vei avea decat iluzia asta pentru ca te vei indragosti, in rest... mult noroc!

| LoseYourMind a răspuns:

Cand o sa te indragostesti nebuneste de o fata nu o sa mai tii cont de toate cerintele mentionate anterior de tine!

| anonim_4396 explică (pentru LoseYourMind):

Da, cred si eu ca asa o sa fie si pe buna dreptate.,, indragostesti nebuneste '' asa eram pana acum cateva luni de colega amintita mai sus. Dar acele sentimente au disparut... cum si de ce, nu as putea sa spun, dar cred ca nu am fost indragostit cu adevarat de ea. Nu stiu, a fost altceva... poate dorinta aceea de : a avea pe cineva, oricine.

| mleonte81 a răspuns:

Unele persoane vor ceva dar acel ceva nu este ceea ce au ele nevoie.

| anonim_4396 explică (pentru mleonte81):

Poate asa e...winking