| Mariokasan a întrebat:

Salut,iubesc o fata foarte mult doar că ea stă in Satu Mare iar eu tocmai in Constanta si numai cand ma gandesc că o plac si e la mii de kilometri de mine, incep sa sufar si sa plang.....In fiecare zi vorbesc cu ea pe messenger si vorbim foarte deschis .....intre noi s-a format o prietenie foarte bună.
Dati-mi va rog eu mult niste sfaturi ajutatoare pentru că eu nu stiu ce sa mai fac....de renuntat la ea nu pot deoarece o iubesc foarte mult! Ea ma contacteaza mereu si ne sunam in fiecare zi si discutam despre orice si nici nu am curaj sa ii spun ca o plac deoarece nu prea are rost din moment ce ea este tocmai din Satul Mare...
Ma simt foarte rău in fiecare zi si nu suport sa stau cu gandul ca ea este departe de mine!
Sper sa imi dati niste sfaturi buna, multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Misteryy a răspuns:

Salut, sa-ti explic, tendinta de a apela la retelele de socializare sa ne gasim un partener nu este cea mai buna si sanatoasa pentru abilitatile noastre de comunicare si pentru noi, ai ajuns sa "suferi" dupa o femeie/fata pe care probabil nici nu ai foarte multe ore cu ea sa o cunosti face to face, atunci cand suntem " disperati " ne complacem cu orice, spre exemplu daca eu mi-as dori o masina doar, as cumpara orice, exact este asa si atunci cand ne alegem partenerii, nu te complace in situatia sa ai pe cineva, doar cauta si gaseste-ti pe cineva dupa standardele tale, este o distanta mare si atunci unul dintre voi trebuie sa faca un compromis pentru o relatie, asteapta ceva timp, cunoaste-o si daca tu consideri ca merita poti face un compromis, daca nu sfatul meu este sa comunici mai mult in grupuri si sa-ti gasesti o partenera pe masura standardelor tale, este putin de tot deplasat sa suferi atat de mult precum spui dupa o tipa cu care nu esti intr-o relatie si mai ales ca nu va vedeti, de aceea spun ca este posibil doar sa vrei sa ai o partenera si cam atat, iar cand alegem ceva doar de dragul de a avea, putem alege prost, sfatul meu: Nu te gandi la o relatie cu ea, cunoate-o mai bine, vezi daca merita compromisul, daca nu, gaseste-ti pe cineva din proximitatea ta.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Face videochat? Ce naiv esti! Cine stie cati fraieri ca tine plang dupa ea!

| doctorandus a răspuns:

Daca esti copil mic, asteapta sa mai cresti si pe urma alergi dupa fete.

Daca esti adult, doar nu te tine nimeni in iobagie, sa nu poti parasi localitatea.

| Andreeush a răspuns:

Cum v-ati cunoscut?

| Mariokasan explică (pentru Andreeush):

Pe Facebook...un prieten o stie de 4 ani fiindca a locuit in Satul Mare dupa.care s-a mutat in Constanta si facea intr-o.zii videochat si cand m-a vazut, mi-a cerut id-ul si mna cam de atunci ne intelegem foarte bine

| Misteryy a răspuns (pentru Mariokasan):

"facea intr-o.zii videochat si cand m-a vazut, mi-a cerut id-ul si mna cam de atunci ne intelegem foarte bine"
Nu ma intelege gresit, nu am prejudecati, nu stereotipizez, sfatul meu este sa iti cunosti mai bine femeile cu care vrei sa intri intr o relatie si sa nu te mai arunci ca majoritatea barbatilor, daca o placi sa si vre reltie cu ea, pentru ca efectiv nu prea ai o idee despre cum este ea ca persoana, de aceea daca vrei sa ai o atitudine matura, cunoaste-o mai bine.

| RAY a răspuns (pentru Mariokasan):

Ntr-o.zii videochat si cand m-a vazut, mi-a cerut id-ul si mna cam de atunci ne intelegem foarte bine

laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Videochat laughing))))).
Ce copil esti.

| Mariokasan explică (pentru supadeceapa):

Corectez "video call"

| MyStartx a răspuns:

Nu prea tin astfel de relatii si mai ales cu o tipa cu astfel de preocupari.