| bibi5961 a întrebat:

iubita mea are o problema, ieri am facut dragoste (am lubrifiat bine), si azi dimineata cand s-a trezit, avea senzatia de urinare si avea o senzatie de arsura in interior. mai-nainte am facut din nou dragoste, si in timpul actului nu avea nimic... dupa cateva minute iar au inceput senzatiile de mai de sus. oare ce sa fie? o raceala? sau... si ce remediu indicati? dau funda, multumesc

2 răspunsuri:
| claudiu123 a răspuns:

Eu sincer iti recomand o visita la medicul ginecolog, nu se stie ce afectiune poate fihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

N-am priceput prea bine ce ai vrut să zici cu "am lubrifiat bine"!

Aţi folosit lubrifiant ( cumpărat din magazin )?

Dacă da, atunci e posibil ca simptomele pe care le are să fie o "reacţie adversă" la acel lubrifiant - unele fete/femei au o asemenea reacţie!

Dacă nu, atunci poate fi vorba de o infecţie urinară sau o leziune pe peretele vaginal - pentru asta TREBUIE să meargă la un control ginecologic!

Nu se poate indica un "remediu"/tratament - ginecologul, după ce-i face analizele şi constată despre ce microb este vorba, îi va prescrie un tratament!