| Rux2000 a întrebat:

Am un nod in gat dar cand inghit am senzaţia ca doar in partea dreaptă. Oare sa fie din cauza ca mi-am provocat voma de vre'o 3/4 ori in 2/3 zile nu am mai facut asta nici ieri nici alaltăieri si nici nu mai am de cand si astăzi cand m-am trezit, m-am trezit cu senzaţia asta in gat un fel de nod sau sa fie început de răceală ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kanyee a răspuns:

Cel mai probabil ti-ai inflamat gatul, provocandu-ti voma. Incearca sa faci gargara cu apa calduta si sare de cateva ori pe zi.

| Ara997 a răspuns:

Daca ai unghii e posibil sa te fi zgariat

| Eu2208 a răspuns:

Nu sunt eu experta sau asa ceva dar eu am mereu noduri in gat deoarece se depun resturi de mancare in "gaurelele" din amigdale asa ca simt ca ma deranjeaza si mereu le scuip. si imi cam provoaca greata sad mai bine te.ai duce la medic. Daca ai aceeasi problema ca mine daca se agraveaza trebuie operata ( faci pietre ) fiindca te deranjeaza si pana la urma te saturi si vrei sa scapi de ele. nu ca ar fi ceva urgent. dar in rest dupa ce scuipi trebuie sa faci gargara cu apa de gura. Sper ca te.am ajutathappy