| alexjk a întrebat:

Salut! Iubitei mele nu i-a venit menstruatia de 2 saptamani, trebuia sa ii vina pe 14 mai.
Noi ne-am masturbat doar reciproc iar eu mereu m-am spalat pe maini.
Ea are ciclu menstrual la 32 de zile si uneori intarzie cu o zi-doua.
A avut scurgeri transparente cateva zile cu mici dureri in abdomenul inferior, iar apoi 2 zile scurgeri albe cremoase fara dureri, uneori o mai ustura vaginul si avea mancarimi.
Sunt sanse sa fie însărcinată?
Tin sa mentionez ca nu prezinta niciun simptom de sarcina, sanii sunt normali ca inainte.
Dar pe 11 mai pana pe 13 a avut niste atacuri de panica si nu putea sa doarma era foarte stresata si avea palpitatii

5 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

De la ce sa ramana insarcinata? Sex nu ati facut, nu ramane nimeni de la masturbare reciproca

| Robert2526 a răspuns:

1. Usturime si mancarime, nu inseamna neaparat o boala/infectie etc.
2.Nu e insarcinata, 100% poate sa stea linistita
3.Intarziere menstruatiei nu inseamna neaparat o patologie in sine, nu trebuie sa o ingrijoreze nici asta

In general, are dureri mari in timpul menstrustiei? ( dureri mari = are nevoie sa ia analgezice)

Sfat: Sa luati in calcul o vizita la ginecolog iar daca menstruatia nu vine 3 luni la rand, sa mearga neaparat la ginecolog.
Chiar daca nu vine 3 luni menstruatia, nu inseamna ca e ceva grav sau asa ceva, doar ca necesita tratament ca sa vina.
Ce ii face ginecologul? Nu e nimic traumatizant, doar o ecografie si ii pune cateva intrebari, in 20 de minute scapa.

| alexjk explică (pentru Robert2526):

Da,are dureri mari in timpul menstruatiei

| Robert2526 a răspuns (pentru alexjk):

Insarcinata nu este, nu trebuie sa se gandeasca la asta dar are nevoie sa ajunga la ginecolog, neaparat

| Madaxo97 a răspuns:

Nu are cum sa rămână însărcinată daca doar v-ati masturbat, menstruatia ii întârzie sau lipsește luna asta de la stres poate, sau are vreo infecție daca o ustura si o mănâncă acolo, nu ar strica sa meargă la un control ginecologic.