| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu este la aproximativ 2 mii km departare. Deci cred ca va dati seama ca ne vedem doar de cateva ori pe an. Recunosc ca am si eu temerile mele, ca orice fata. De exemplu, nu as vrea sa ajungem si la pasul urmator in relatie, cred ca stiti la ce ma refer. Pentru ca el este mult prea departe, ma poate insela acolo cu 10, si eu sa nu aflu. Recent, am avut un vis. Se facea ca el se intorsese aici, si ca eram la un party. Doar ca nu ma baga in seama si pana la urma eu m-am dus la el. L-am intrebat de ce nu vorbeste cu mine si se preface ca nu ma vede? Mi-a raspuns : "Andreea, cat mai vrei sa vorbim? Cat sa o mai tinem asa". Iar apoi incepuse sa imi reproseze chestii, care recunosc ca nici in realitate nu s-au intamplat intre noi. In vis el aparea schimbat, avea barba, dar aici nu am dat importanta, m-am gandit ca poate e o simpla schimbare de look. Era ca si cum isi cauta pe altcineva. Iar el practic se despartea de mine. Cand am auzit acestea in vis, se facea ca plangeam, dar rau de tot. Si mai avusesem un vis de revelion, ca se pare ca ma dusesem la el si dansa cu alta fata, si se uita ciudat la mine de parca nu ma cunostea. Ce este cu visele acestea? La ce se refera? Da, m-am gandit la el, dar nu indeajuns incat sa adorm cu el in minte. Daca eu l-am visat de atatea ori pana acum, exista posibilitatea sa ma fi visat si el?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Draga mea!
Temeriile noastre ajung sa controleze subconstientul nostru aceste temeri sunt normale eu consider ca sexul are o importanta in relatie dar nu merg pe principiul ca daca nu faci9 sex cu el e un motiv de despartire.
Pentru unele persoane este greu dar e mai bine asa a aparut Conceptul Relatiilor deschise adica cum ar fi in cazul tau pana te hotarasti el se duce se culca cu una o noapte dar tot la tine revine.
Stai linistita asa se intampla când ne gândim cum va fi viata fara... daca ne despartim crezi ca numai un barabat mai exista in aceasta lume?

9 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Toate acestea sunt din cauza ca tu isi faci griji, lucrurile care ne framanta si nu isi au rezolvarea se propaga in visele noastra, tu te gandeste la faptul ca e distanta mare intre voi si iti este teama de posibilitatile pe care el le are acolo departe, iar in vis apare ceea ce nu doresti tu sa se intample ca un fapt implinit pentru a te simti mai usurata, acum nu stiu exact cum te simti.
El te a visat daca tine mult la tine si ale aceleasi framantari insa nu e reala treaba sa fi fost vreo conexiune si sa va fi visat unul pe altul.

| ksuper31 a răspuns:

Probabil că da.

| mihai69 a răspuns:

Posibil.
Auzi, da' tu trăiești în vis, sau în viața reală?!?

| Mjsaka a răspuns (pentru mihai69):

Nu stiu nici eu. laughing

| minrest a răspuns:

Unele temeri ale tale apar in vise, deoarece tu incerci, in mod inconstient, sa le solutionezi in vis, caci altfel nu poti. Si, dupa cum vad, visele rezultate hranesc temerile in continuare. Buna ziua.

| mont a răspuns:

Lasa visele, nu sunt reale.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am visat ca esti inteligenta. Asta spune tot despre acuratetea viselor.

| Silvia93 a răspuns:

Presupun ca ai o relatie la distanta si iti e frica de cat o sa mai poata el sa stea fara tine nu?
Am aceleasi temeri cu prietenul..si din cauza asta eu stric majoritatea relatiei cu gandurile mele negre, cu fricile mele ca ma poate insela fara sa spuna..ca nu o sa mai vrea sa continue cu mine..pentru ca dureaza prea mult faptul ca nu ne vedem din nou etc.
De cat timp sunteti impreuna?
Cel mai bine e sa iti faci timp o zi intreaga sa vorbesti cu el despre lucrurile astea si sa va puneti de comun acord.

| Katarina47 a răspuns:

Hei. Si eu am o relatie de 9 luni cu un baiat care locuieste in alta tara. Ne.am cunoscut la mine in oras, am stat impreuna o luna, inainte sa plece i.am oferit "puritatea" mea. Dupa o luna s.a intors din nou, dupa accea a plecat pentru 3 luni, am devenit si eu geloasa, visam ca ma inseala si am hotarat sa renuntam amandoi la facebook, instagram, snapchat, whatsapp etc si am ramas doar vu skype.ul unde vorbeam non stop, si cand dormeam il lasam aprins laughing dupa lunile astea am mers la el de craciun si revelion si intr.un final am hotarat sa ma mut la el, iar acum relatia noastra e perfecta. La inceput gandeam ca tine, nici nu ma gandeam ca o sa tina relatia noastra sau ca o sa ajunga asa departe. Ai grija ce faci. Kiss