| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti!
Am si eu o problema, nu demult am inceput viata sexuala cu prietenul meu. am facut-o de mai multe ori, dar de fiecare data aveam o durere oarecare si nu am singerat, dar eram virgina.
deci stiu ca este un himer elastic. (prietenul sta cam la indoiala)
Va rog sa-mi spuneti medicul ginecolog imi poate spune ca sunt virgina?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Himen dragă, nu himer, cine vă pune să face ti lucruri dedicate doar sotilor, si anume sex, tu habar nu ai ce e ăla himen, scrii himer, dar de hîța hîța vă arde pină sar sigurantele de la cofret. laughing

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai eşti virgină!

NU cred că mai eşti virgină ( nici d.p.d.v. fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Ginecologul va vedea că ai întreţinut relaţii sexuale :(

NU cred că ai himen elastic - toate SPERAŢI asta =))

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Prietenul tau ar trebui sa aiba incredere in tine. Nu prea cred ca ginecologul are cum sa-si dea seama cand si cum te-ai dezvirginat.

| Mussette a răspuns:

Tinand cont ca ti-ai inceput viata sexuala mai demult, mai greu sa-si dea seama medicul ca ai fost virgina. Ar trebui sa aiba incredere in tine.

| Futhakari a răspuns:

Deci tot timpu cand vrei sa faci ceva nou si nu prea sti cum sa faci, nu sti nimic despre treaba aia informeaza-te.
Poate pretenu tau are castravetele prea mic si de acea nu tia ajuns la himen ca tu sa sangerezi te-ai gandit la asta?

| Anonymous999 a răspuns:

Nu mai esti virgina, ginecologul isi da seama ca nu mai esti chiar daca ai himen elastic.happy