| anonim_4396 a întrebat:

de citeva zile am inceput viata sexuala. am facut-o cu iubitul meu de 5 ori.(eram virgina)..nu mi-a curs sange, insa la fiecare contact exista durere. vreau sa stiu daca precis mai sunt virgina cine imi poate spune va rog?

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poate te ia prea repedehappy Ar trebui sa va sarutati si atingeti mai mult inainte sa incepeti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai eşti virgină!

NU cred că mai eşti virgină ( nici d.p.d.v. fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

De 5 ori, nu!

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Oare, imi explici si faptul ca nu mi-a curs singe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai ești virgină după primul contact. Clar! Sunt femei care au himen elastic, deci nu se rupe. Dar dacă una din femei e prostituată și are himen elastic? Aia e tot virgină?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Precis, o data ce ai avut un harlau in tine, nu mai esti virgina!

| Ezeru a răspuns:

Poftim ai aici toate informatiile necesare despre himen.
Citeste cu atentie. Incearca sa citesti cat mai mult o sa iti foloseasca.
Link : http://www.csid.ro/sex/sexualitate/afla-totul-despre-himen-4596556/

| anonim_4396 explică (pentru Ezeru):

Iti multumesc mult

| AtomiX a răspuns:

Da, mai esti. claar

| HurremSultan a răspuns:

Da eşti, în urechi!

| meee1 a răspuns:

Nu, nu Mai ești virgina