| HelpBoy a întrebat:

Salut lume deci sa incep cu inceputul fata de care imi place a fost aseara la zii de nastere a unei vecine de-a mea. Ea nu prea a stat pe acolo ca s-a plictisit si mai chemat pe mine afara am stat ce am stat de vorba apoi ea m-a luat in brate si m-a sarutat pe obraz.Si cate odata ma mai tine si de mana.
Ce credeti ma place?
Eu as vrea sa ii zic ca o plac dar nu am curaj.

Răspuns Câştigător
| M@rZzz a răspuns:

Poi ma, sigur te place din moment ce te-a si sarutat pe obraz!
Si pur si simplu spune`i c`o placi! Nu stiu... Cheam`o la tine sau spune`i ca vrei sa va intalniti pentru a`i spune ceva, apoi zi`i ca iti place de ea, adica totusi, e om, nu o sa-ti faca nimic. Faza proasta ar fi cand i`ai spune ca nu o placi...

7 răspunsuri:
| zeeeeeex a răspuns:

Eu ma gandesc ca la aniversarea respectiva mai erau si alti baieti si putea alege pe oricare altul (in cazul in care mai cunostea lume) dar te-a ales pe tine si eu zic ca inseamna ceva (ca te place sau doar se intelege bine cu tine). Aici iar ca te-a luat in brate si te-a pupat pe obraz poti intelege mai multe, depinde despre ce anume a-ti vb voi acolo sau ca DA te place. Iti recomand sa vb cu ea face to face si ii explici situatia cap coada. In cazul cel mai rau, mai mult decat un refuz nu poti primi si viata merge inainte. Si iti mai sugerez sa actionezi cat mai repede ca nu cred ca ti-ar placea sa o vezi in bratele altuia nu?

| maki11 a răspuns:

Pff...alti se planga ca nu sunt bagati in seama si ca oricat ar incerca sa cucereasca pe cineva nu primesc atentie deloc, iar tu nu vezi niste lucruri evidente big grin
Mai clar de atat nu exista...iti cauta prezenta, te mai si ia de mana, pupa, imbratiseaza, etc etc...
Trebuie sa iti faci curaj, gandeste-te ca ei ii place de tine, deci sanse sa dai gres nu prea exista.
Fa aceleasi gesturi ca si ea, apoi incearca sa o saruti. Si sa nu spui ce a iesit. Nu mai amana, ca s-ar putea sa o pierzi, si chiar nu am vrea dupa aia sa vi aici sa te plangi big grin
Hai, bafta!

| Uca_1100 a răspuns:

Te-a sarutat pe obraz? laughing

Poi pentru prima data fa rost de nr ei de mobil sau cand o mai vezi cerei-l intreab-o ce a mai facut si din astea si dupa intreab-o daca vrea sa iasa afara cu tine. Daca iti raspunde "Da" ai pus-o sigur de o combinatie laughing

Bafta!

| st3phani3 a răspuns:

Nu-ti zic ca va fi simplu. dar fa-ti curaj si spune-i...doar asa vei vedea daca te place cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu. Spune-i ceea ce simti pentru ea; cu siguranta va intelege. Daca va placeti reciproc, ve-ti face un cuplu pe cinste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii ce simti si poate functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii ce simti si poate functioneaza