| Alexxxxxx34 a întrebat:

Salut lumee big grin Am un prieten de 12 ani care ma intreaba care ar fi dimensiunea normala si cel mai des intalnita a penisului la varsta asta. Cum nu am stiut sa-i raspund, va intreb pe voi. Astept un raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu cred sa se fi facut de catre cineva undeva aiurea in aceasta imensa lume o astfel de statistica cu dimensiunea penisului pe grupe de varste. Dimensiunea penisului este de natura genetica si depinde de asemenea de dezvoltarea fizica dar mai ales de maturizare.Cresterea partilor anatomice ale corpului este abia la inceput in momentul debutului pubertatii si va continua in ritm intens/alert pe parcursul adolescentei, terminandu-se in momentul maturitatii depline.Este practic imposibil de avansat o marime care sa reprezinte realitatea, dar ce parere ati avea daca as estima marimea la 8-10 cm in stare erecta? Ati lua de buna/valabila aprecierea? Multa sanatate baieti.

| Alexxxxxx34 explică (pentru corbulalbrosu):

Ai dreptate, pana la urma daca nu intelege e problema lui nu a mea rolling on the floor

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Normal pensiul in dimensiune trebuie sa fie dublul cat varsta deci prietenul tau trebuie sa aiba penisul de 24 cm

| Alexxxxxx34 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu pot crede asta pentru ca nici un adult de 30 de ani ar trebui sa aiba un penis de 60 de centimetri ceea ce ar fi imposibil, omul cu cel mai mare penis din lume il are de aprox. 30 de cm.

| Emilian65 a răspuns:

Intra pe Google si vezi cat este marimea normala a penisului la 12 ani.

| Alexxxxxx34 explică (pentru Emilian65):

Am facut asta si nu prea am gasit multe.

| peperonies a răspuns:

Care 100% nu esti tu!

| Alexxxxxx34 explică (pentru peperonies):

Nu sunt eu draga, pune rapsunsuri aiurea la alte intrebari nu la ale mele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10-12 cm