| anonim_4396 a întrebat:

Salut lumeeeeeee

stiu ca am mai pus aceasta intrebare de zeci de orilaughing, dar vrea sa ma ajutati fiecare cu ceva. de fiecare data cand sunt prin preajma unei(unor)fete sunt timid. de ce? pai nu stiu si as vrea sa ma ajutati voi. eu sunt mai atasat de sport decat de prostii din astea si imi sta mintea doar la fotbal, la nimic altceva.cum credeti ca voi fii si in viitor daca voi fi tot asa de timid? va rog ajutati-ma. nu mai stiu ce sa fac. sadsadsad

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SarahSalander a răspuns:

Eu cred ca solutia e simpla, cand te apropi de o fata care iti place gandeste-te ca deja ai un raspuns sigur daca nu faci nimic: nu.
Daca risti, care este cel mai rau lucru care ti se poate intampla? Sa te respinga? Macar ai incercat, mai bine asa decat sa ramai toata viata cu intrebarea: ce s-ar fi intamplat daca?

Si daca tot te apropi de una, e bine sa ii vorbesti despre acele lucruri care iti plac, dar sa nu o innebunesti si sa ii vorbesti numai de fotbal. Si intreab-o si pe ea ce ii place si etc.