| anonim_4396 a întrebat:

Salut lumeeeeeee

stiu ca am mai pus aceasta intrebare de zeci de orilaughing, dar vrea sa ma ajutati fiecare cu ceva. de fiecare data cand sunt prin preajma unei(unor)fete sunt timid. de ce? pai nu stiu si as vrea sa ma ajutati voi. eu sunt mai atasat de sport decat de prostii din astea si imi sta mintea doar la fotbal, la nimic altceva.cum credeti ca voi fii si in viitor daca voi fi tot asa de timid? va rog ajutati-ma. nu mai stiu ce sa fac. sadsadsad si de asta mie si frica ca nu-mi pot face o prietena(nu acum dar in viitor poate...)

5 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

In primul rand uita putin de fotbal si incearca sa intrii in vorba cu o fata sau mai multe....de exemplu poti sa le intrebi ce mai fac sau simplu sa le saluti asa o sa poti reusii sa nu mai fi timid... ia examplu de la alti baieti care nu sunt asa si incearca sa vezi ca in viitor sau poate si acum poti avea o prietenawinkingbafta

| mat31new a răspuns:

Intreaba o fata daca vrea sa fie cu tine, ea o sa iti spuna nu si asa o sa-ti mai treaca din frica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt fata, 18 ani, la fel de timida, cand trec pe langa niste baietii ma pierd crying nu stiu ce sa mai fac. Dar o sa merg la psihologul scolii, sper sa ma ajutewinking vreau sa scap, sa nu mai fiu timidasad altii se rad de mine, ca sunt asa retrasa si singura, stau tot timpul in casa(fac curat, mancare etc.ca sa imi treaca timpul) nu ies cu nimeni, si stiu ca nu e bine, dar asa sunt eu. Si nici eu nu am prieten, nu prea ma intereseaza relatiile, daca ar fi sa merg la intalnire cu un baiat, mas face de rassad prea timida crying
Sfat: incearca si tu sa mergi la psihologul scolii, nu inseamna ca suntem nebuni. Exista tot felul de exercitii pentru a scapa de timiditatewinking
Bafta big grin

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Nu o sa te ajute deloc daca esti timid, dar unele fete apreciaza timiditatea, si altele tupeul, eu cred ca ar trebui sa ai din toate cate putin, incearca sa intri in vorba cu ele, nu sta retras, daca te refuza nu va fi sfarsitul lumii, dar daca zici ca faci fotball nu cred ca te va refuza, pentru ca areti bine. ceea ce conteaza e sa incerci sa iti faci curaj, apreciez ca esti mai atasat de fotball, dar cand vei fi batran si nu o sa mai fii instare de football atunci vei avea nevoie de o femeie. gandeste-te la asta. bafta!

| myandmy a răspuns:

RELAXEAZA-TE asa e firea ta mai timida cand vei creste iti va trece.Cand am fost mai mic eram si eu mai timid, dar acum a trecut asteapta timpul sa le rezolve