| seyu2010 a întrebat:

Cine imi poate spune o modalitate de a nu fi timid de fata cu fata pe care o plac? Cred ca sunt indragostit, si as vrea sa fiu cu ea, dar de fiecare data cand sunt in preajma ei ma pierd.
PS: mentionez ca nu am nici-o problema fata de alte fete, doar de fata cu ea big grin

Răspuns Câştigător
| astamika24 a răspuns:

Incearca sa vb cu ea cat mai des pentru a te obisnui cu ea.o s vezi ca dupa cateva zile nu o s mai fii asa.
ink ceva:fii tu insuti!

4 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Oamenii sunt timizi pentru ca au respectul de sine foarte scazut.
Inainte sa te intalnesti cu ea repetati in gand, " sunt frumos" " ma place", vrajeli, si ai sa vezi ca merge

| DomnulZ a răspuns:

Esti timid de fata cu ea tocmai pentru ca o placi si iti este teama ca nu cumva sa gresesti si sa o indepartezi de tine. E firesc, la inceput, cand ne indragostim pentru prima data, toti simtim la fel!

Va trebui sa incepi sa prinzi un pic de curaj si sa ii spui ceea ce simti. Sa nu iti fie teama, indiferent de raspunsul ei!

| mikisarbu a răspuns:

Incearca sa iti inchipui ca ea e cea mai buna prietena a ta si o cunosti de cand lumea si pamantul si nu te gandi prea mult la ce crede despre tine fi tu si cand e timpul poti sa ii spui ce simnti daca nu simte la fel nu e nimic nu e sfarsitul lumi dar si daca nu simnte la fel cu timpul daca insisti poate isi va schimba parerea

| Bestmetin2 a răspuns:

Spune-i si tu niste vrajeli de poet ceva de genu " Ai o busola, iar ea spune nu pentru ce, m-am pierdut in ochii tai :pe si iau cu binisorul dai dovada ca esti un baiat ce gandeste si altfel decat alt baiat! funda plss