| Yonnutz1997 a întrebat:

m-am despartit de prietena mea pentru ca ne certam mai mereu,mi-a spus ca ar fi mai bine sa ne despartim o perioada, iar eu nu ma pot impaca cu ideea, suntem de 2ani jumate impreuna,ce sa fac?,nu imi raspunde la mesaje, ma ignora, va rog ajutati-ma!
MULTUMESC!

7 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

N-am inteles niciodata faza asta cu "sa ne despartim pentru o perioada". Intreab-o clar: mai vrea sa fiti impreuna sau nu. Daca zice ca da, asta este, iubiti-va mult si terminati cu certurile. Daca spune nu, tot asa, incerci sa te obisnuiesti cu ideea si sa te reprofilezi. Daca e sa va despartiti inseamna ca nu e persoana potrivita pentru tine si ca trebuie sa mai cauti. Sigur o vei gasi!

| Yonnutz1997 explică (pentru Ibrahimovic):

A mai fost o situatie in care mi-a spus asta..ca sa se linisteaca..si dupa a fost ok..eu ce sa cred acum?

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Yonnutz1997):

Pai atunci asteapta. Dar nu e e ok ca nu-ti raspunde le masaje. Trimite-i mesaje care nu au legatura cu relatia voastra, vezi macar daca la alea iti raspunde.

| frostxtq a răspuns:

Cand o fata iti cere o pauza sa stii ca de fapt vrea sa se desparta iar cuvantul "pauza" de un fel elegant de a-ti spune ca te paraseste.

Cazurile in care o fata are nevoie sa isi limpezeasca gandurile si relatia se ia dupa o anumita pauza, sunt foarte rare. Relatia care merge super dupa o pauza e un caz si mai rar.

Obisnuieste-te cu ideea ca v-ati despartit. Pauzele sunt niste prostii. Oamenii care se iubesc nu au nevoie de pauze, trec peste greutati impreuna.

| Telionq a răspuns (pentru frostxtq):

Te apreciez pentru ce ai scris!

| frostxtq a răspuns (pentru Telionq):

Multumesc! E doar adevarul din punctul meu de vedere.

Răspuns utilizator avertizat