| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de o fata de la mine din scoala este cu un an mai mica... si azi as vrea sa ii spun asta:

stii... tin de mult sa iti zic asta dar nu am avut curajul sa iti spun...eu te plac foarte mult si de la un timp incoace imi place tot mai mult de tine. Asa ca acum as vrea sa te intreb daca ai vrea sa fii prietena >mea?:"

Dar nu stiu cum va reactiona, daca ma refuza? ce am sa ii zic?

Răspuns Câştigător
| LittleDreamer a răspuns:

Eu cred ca ar aprecia faptul ca ii marturisesti ca iti place de ea.Nu se stie cum va reactiona, dar daca nu risti nu castigi. Daca spune ca nu, ii spui ca veti ramane prieteni si poate conta pe tine, poate intr-o zi se va razgandi.
Succes!
De mine ii placea la un baiat, dar niciodata nu a avut curajul sa imi zica... dar eu vazandu-l cum se comporta cu mine am inceput sa tin la el.nu suntem impreuna pentru ca el nu face nimic(un exemplu).
Si daca nu vrea, macar afli acum ca nu te place si nu vei ajunge sa ti mai mult la ea si sa suferi si mai mult.

4 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Spune-i... cine stie poate si ea te place :X bafta!

| alina_7878 a răspuns:

E important daca ia da semne ca te-ar placea daca tu crezi asta iti va fi mai usor sa ii spui si cred ca ar trebui sa ii spui in fata e mai bine chiar daca e mai greu happy hei. daca te refuza trebuie sa accepti raspunsul ca un barbat big grin si incearca sa mentineti prietenia. succes happy

| MimiShor_3518 a răspuns:

Nu mai pierde timpu` cu frazele de mai sus. big grin. Treci direct la subiect si intreab-o daca vrea sa fie prietena ta. Daca te refuza, nu-ti mai bate capul pentru ea, ca poate nu te place. fapt de care esti ingrozit. stiu big grin. Macar stii o treaba. ( daca te place sau nu). Si daca accepta. Pai.bafta :*.

| George_2045 a răspuns:

Conteaza daca ii zic in fata sau pe mess?