| ReLoadeD_5364 a întrebat:

imi place de o fata, iar ea ma place. vreau sa o intreb daca vrea sa fie cu mine si nu stiu cum. tot vreau sa o intreb in fiecare zi. dar nu am curajul imi e frica ca ma va refuza. va rog spuneti-mi ce sa fac. cum sa o intreb. eu is mai timid de felul meu big grin. nu prea vorbesc cu ea la scoala. [ asa mai rar ] si vorbesc cu ea prin mesaje dupa scoala sau seara. si ii tot spun ca o sa vorbesc cu ea a doua zi [ asta se intampla de luni seara straight face ] si mereu se intampla sa nu fie asa ca nu am curaj. iar ea se cam supara. va rooog ajutor. puppy dog eyes repede. ca daca o s-o tin tot asa o sa o pierd.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca nu ai curaj s-o intrebi, vei avea curaj s-o saruti? Fii barbat, copile!

| TitiDrLove a răspuns:

Ti-e teasma de refuz? si daca te va refuza care e problema? uite.si eu am fost refuzat recent si acum ma simt mai bine laughing decat disperat, sa visez, sa nu mai fiu lucid si etc.acum macar stiu cum e treaba. vorbeste

| obsesion a răspuns:

Nu te refuza daca ii place d tine

| Prankster6 a răspuns:

Pai asa e daca ea te place de ce sa te refuze.
1. cand sunteti doar voi2 te apropii si ii spui ca incerci sa ii spui ceva de mult timp
2. formulezi tu ceva mai frumos cum sa ii spui
3. daca spune nu nu ii zi: ori cum arati ca un catar ai nasul operat etc.
4.sarut-o!
5.Bafta!

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Pai daca o mai tii asa chiarca o s-o pierzi. Pai ai putea intr-o pauza sau dupa scoala ca sa nu ia vreun 4 fiind emotionata de la discutia cu tine laughing Ai putea s-o iei intr-un loc, intr-un parc de ex. si sa-i spui " Uite mie de mult timp imi place de tine si as vrea sa stiu daca tie iti place de mine" Daca zice da poti s-o si-ntrebi daca vrea sa fiti impreuna. Si apropo nu are cum sa refuze daca ai zis ca si ea te place.

| razvann93 a răspuns:

Serios? Cati ani ai? Nu "intrebi" o fata daca vrea sa fie cu tine. Fa ceva sa ramaneti doar voi doi, intr-un spatiu cat de cat intim (poti sa o conduci acasa), uita-te in ochii ei si sarut-o. Iti vei da seama dupa reactia ei daca te vrea sau nu. Daca nu te vrea, mai sunt o gramada de alte fete. Bafta!