| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un penticostal [eu sunt de religie ortodoxa]. Nu injur, nu beau si nici nu am de gand sa nu respect porunca a7a, as vrea sa merg la ei la biserica, sa cant cu ei, sa ma inchin, dar eu nu pot sa nu imi fac cruce cand ma inchin si sa nu ma gandesc la o icoana. De ce e asa grav daca nu sunt din acelasi jug? El tine la mine, dar tot se rezuma la internet si priviri trecatoare cand ne intalnim. Voi ati patit? Ati stat vreo data singuri pe o banca in parc si persoana la care tineti pe o alta si sa nu puteti vorbi decat din priviri? Stiti cum e? Cum se poate cere asa ceva? Altii se saruta eu vreau doar sa il tin de mana si as fii fericita.
Ati trecut prin asa ceva? Cer doar un sfat, 2 minute atat. Va rog...
Multumesc ca ati citit!

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu stiu ce sfat sa-ti dau.nu am trecut prin asa ceva si e chiar o situatsie complicata.sad esti sigura ca nu poti gasi pe altcineva?

| RXN a răspuns:

Nu am trecut prin asa ceva.Eu sunt agnostica si, sincer, prietenii mei nu au avut nicio treaba cu asta, alte lucruri erau mai importante. E cam ciudat sa nu te accepte doar din cauza confesiunii tale, la urma urmei nu e ca si cum ai fi eretica sau mai stiu eu ce. Daca lucrurile vor merge intre voi, tu poti trece la confesiunea sa sau invers, nu cred ca acest aspect ar trebui sa stea in calea relatiei voastre.
Ia in considerare si faptul ca ar putea fi mai timid si e rusine sa intre in vorba cu tine. Poti sa faci tu primul pas si sa intri in vorba cu el.Nu ai nimic de pierdut.happy
Succes.>big grin

Răspuns utilizator avertizat
| dnxbv a răspuns:

Andra, ne mai intrebi de 100 de ori lucru' asta?!
http://www.tpu.ro/......d-sa-nu_2/

| sefata a răspuns:

Penticostali se casatoresc numai cu femei de aceeasi religie! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza de ce religie, nationalitate esti, conteaza ca il iubesti si el te iubeste.Eu cred ca ar fi mai bine sa incerci sa rezolvati voi cumva situatia, fiindca nu este ceva rau sau o crima daca esti cu el!
Iti tin pumni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu sunt de 6 luni cu un baiat penticostal., nici noi nu iesim sa ne plimbam de mana prin parc desi eu mi-as dori foarte mult, ne vedem rar si mai mult seara, dar tinEm unu la altul mult, si religia nu conteaza, decat sa fiti voi fericiti va pup si multa fericire