| Isaaaa15 a întrebat:

Buna,TPU.
Am si eu o intrebare si rog cunoscătorii sa-mi raspunda.
Deci, eu sunt de religie ortodoxa, iar iubitul meu este penticostal pocait.
Treaba este ca vrem sa ne mutam impreună si eu sa ma pocaiesc.
Trebuie sa fac asta la biserica ortodoxă sau pot is la biserica la care merge el?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat de importanta esti pentru el incat religia lui are prioritate si mai ales ceea ce zice familia lui si anturajul nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La biserica lui.

| CostinAlamariu a răspuns:

Te poți pocăi în Biserica Ortodoxă daca chiar vrei pocainta adevarată. Daca vrei sa apostaziezi si sa te "pocaiesti" la eretici o sa-ti pierzi sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca prima oara trebuie sa te botezi la penticostali și apoi poți face nunta acolo, dar nu sunt sigura. Vorbiți cu conducătorii bisericii ptc e posibil s ava lase sa faceți nunta la ei dacă tot vrei sa te pocăiești

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am citit bine întrebarea, scuze. Deci dacă vrei sa te pocăiești trebuie sa o faci la biserica lui.

| andrei056 a răspuns:

Doar la el.

| Dan32252 a răspuns:

Daca vrei sa nu-ti dea preotul ortodox cu crucea in cap, poate ar fi cazul sa nu il enervezi. Oricum nu prea te duce mintea si nu are importanta religia pe care crezi ca o ai.