| SkandallKamataru a întrebat:

Salut, m-am masturbat timp de 10 minute si am observat o umflatura putin mai departe de ata penisului, umflatura e de 1-2 cm.
De ce mi-a aparut aceasta umflatura? E prima oara cand patesc asa.
Ma masturbez de 2 ori pe saptamana, uneori si mai rar, dar acum m-am speriat.
Ce e de facut? N-am avut nici o data fimoza, aceasta boala poate aparea? Sau te nasti cu ea?
Am 15 ani si nu stiu ce sa fac, dau funda.

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Fa o poza ca sa ne dam seama mai bine ce e cu acea inflamatie.

| Teo29 a răspuns:

Du-te la urologie sa te vada un medic.

| ngllllll a răspuns:

Cel mai bine sa mergi la un medic. De obicei masturbarea aduce multe chestii naspa, chiar infectii. Eu am pățit odata asta. Ma pisam pe mine si ma ustura la scoala. Am baut albastru de metil si mi-a trecut. Masturbarea iti scade din potenta si nu mai poti face copii, sau ii faci handicapati. Iti afecteaza si mintea. Cel mai bine e sa lasi ca energia sexuala in plus sa se consume in vis, cand dormi. Insa mai important este sa iti pastrezi igiena sexuala. Dupa o noapte in care ai avut polutii, urina spala canalele si e bine sa schimbi lenjeria, sa faci un dus. Asta e cel mai important, igiena. Poti sa faci infectii nasoale daca nu esti atent cu igiena.

| doctorandus a răspuns (pentru ngllllll):

Esti baut? Cum poti sa scrii asemenea bazaconii?