| Anoooniiiiim a întrebat:

Ma intereseaza daca trebuie sa stai in spital dupa avort si cat dureaza...
Dau fundita...doresc raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Imi pare foarte rau daca vei fi nevoita sa treci prin asa ceva poate din cauza unei prostii.Din cate am citit, te va tine internata o zi, si va trebui sa mergi regulat la doctor.imi pare rau inca o data si sa aud de bine, astept un mesaj.bine?:*

3 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Imi pare rau ca urmeaza sa treci prin asa ceva.Nu o sa uiti toata viata asta o sa fie mai rau decat iti imaginezi.
Dar se mai intampla, fiecare isi stie viata mai bine.
Cel mai bine ar fi sa nu faci avort.Fa-i orice la copil numai nu il omora.Il dai sper adoptie,il abandonezi, dar nu il omori.
Nu te judec i se poate intampla oricui. Cand esti in situatia respectiva se schimba niste lucruri, dar ai grija de tine :*

| costel24ro a răspuns:

In general cateva ore,doar pana iti revii, pentru ca nu e asa usor un avort, daca esti mai slabita poti sta si 12-24 de ore.pentru ca urmeaza perfuzii ...parca si un tratament dupa, sincer nu mai tin minte, dar cam asa sta treaba. daca e totul bine pleci repede acasa(in general asa e)ciao si succes!

| Coccco a răspuns:

Nu trebuie sa stai in spital decat 2 ore, in caz daca ti se va face rau de la anestezie.te tine doar ca sa te observe si apoi iti da drumul:*. Toata "chestia" dureaza 6-7 minute nu mai mult. ITi spun ceva sigur nu te indoii.:*. Regret ca trebuie sa treci prin asa ceva. daca vrei lasa-mi un mesaj daca mai ai intrebari de genu:*