| miki_5792 a întrebat:

Doresc sa afc un avort. Nu este cea mai fericita optiune dar altceva nu pot face in situatia in care sunt. Va rog mult daca ati putea sa imi spuneti cam cat costa un avort la o clinica privata si la un spital. Cum trebuie sa procedez? Imi trebuie o programare?

5 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Starea de sanatate iti este pusa in pericol si daca faci avort. Numai in cazul in care medicul iti propune sa faci avort pentru ca, ti-ai pune viata in pericol daca pastrezi sarcina numai atunci, este cazul sa iei aceasta decizie.
Responsabilitatea pentru aducerea pe lume a unui copil trebuie sa ne-o asumam pentru ca asa am venit si noi pe lume. Eu sunt cardiaca si am nascut 2 copii si sa stii ca i-am nascut fara cezariana, pe cale naturala si sunt fericita ca am luat aceasta decizie, atunci cu multi ani in urma cand am ramas gravida.
Nu este usor sa fii mama, dar este ceva care iti umple sufletul de bucurie si-ti da energia pentru a merge mai departe. Gandeste-te ca, daca acum renunti la sarcina, s-ar putea sa regreti acest lucru toata viata ta si ar fi in zadar acel regret.
Imi pare rau ca nu-ti pot da informatiile cerute, dar te rog sa te mai gandesti si sa iei o decizie corecta atat fata de tine, cat si fata de fiinta la care vrei acum sa renunti. Sa stii ca si ea are dreptul la viata si de tine depinde daca acest lucru se va intampla. Noi iti dorim tie, multa sanatate si Dumnezeu sa te sfatuiasca si sa te ajute sa iei decizia cea mai corecta.

| Elly4all a răspuns:

Dar gandeste-te la consecinte. faci o crima trebuie sa existe o alta optiune in totdeauna va exista. daca chiar vrei sa faci avort atunci ai puterea si urmareste filmele de pe youtube.si vei edea.de ce daca nu ai vrut copilul nu ai facut protejat.gandeste-te ca daca avortul este puternic nu vei mai putea face niciodata copii(Doamne fereste!).gandeste bine la problema aceasta si ia alegerea corecta.nu ma intereseaza cati de stupizi, nefolositori imi dati dar vreau sa te gandesti bine la urmari...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu ai alta optiune? Cand vine vorba de o viata exista si alte optiuni.Asuma-ti responsabilitatea!

| miki_5792 explică:

Pentru ca este vorba de sanatatea mea. din cauza asta nu am alta optiune...