| CtrlAltDelicious a întrebat:

Salut,ma numesc Adi si am o intrebare in legatura cu sexul anal.
Daca ati indeplinit toate conditile de igiena si v-ati pus intr-o pozitie favorabila sexului anal, sexul anal aduce placere?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu chiar!
Pentru o fata/femeie, sexul anal este mai mult din a-i oferii satisfactie barbatului, multe facand-o din "obligatie" sau datorie, si extremd e putine din placere.
Sexul vaginal este cel cu excitatie maxima si orgasm maxim.
manipularea clitoridiana iarasi duce la orgasm ok, dar sexul anal, nu prea duce nicarei, pentru barabti este incitata si probabil foarte excitant, dar nu si pentru femei, dupa cum am spus, multe accepta de dragul baiatului, nu din placere sau satisfactie.

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei barbatul simte de fiecare data placere uneori cu atat mai intensa cu gaura este mai stramta si mai greu de penetrat. In schimb in cazul femeii, aceasta aproape de fiecare data se confrunta cu un disconfort accentuat si cu o durere care este cu atat mai intensa cu cat este mai stramt anusul ei comparativ cu grosimea penisul partenerului de sex.

| Nemessys a răspuns:

Da.

| vocea a răspuns:

Pentru barbat da dar nu stiu si daca pentru femeie

| seth2016 a răspuns:

Sexul anal poate fi distractiv pentru ambii daca e facut de comun acord si cum trebuie.

Anusul e pentru multi o zona erogena. E posibil ca unii sa ajunga la orgasm dupa sex anal, dar nu se intampla la multi. Ma refer la cupluri. Barbatii ajung la orgasm si cu un vagin artificial.

| Printesa10TM a răspuns:

Normal ca baiatul simte mereu placere, dar saraca fata.

| RazvyEnglezu a răspuns:

Aduce placere si pace in viata ta. Eu fac sex anal doar cand e Marte in retrograd. Daca ma intelegi.