| alexandru_9233 a întrebat:

ma numesc Alexandru si sunt din arad.Problema mea e de natura sentimentala, prietena mea si-a batut joc de mine si mi-a rupt sufletul in doua. Relatia noastra a inceput acum 3 ani, a fost totul bine si frumos pana acum recent cand m-a inselat cu alt baiat, nu ca asta ar fi cel mai grav lucru. Cel mai grav e ca am fost la un club cu ea si am luat bataie de la 3 indivizi din cauza ei. Ea isi facea de cap cu toti cand eu eram la munca, si la club vroia sa mearga cu unu dintre baieti si a zis ca nu poate sa scape de prostul cu care e, adica eu.Cu ce am gresit va intreb m-am purtat frumos cu ea tot timpul, de ce a trebuit sa-si bata joc de mine in halul asta, si cu toate astea nu pot sa dorm, sa mananc ca numai sunt cu ea, pentru cate mi-a facut tot nu pot sa o uit ca am iubit-o mai mult ca viata mea si tot timpul am respectat-o, scriu acum cu lacrimi in ochi pentru ca mi-a distrus. Ce sa fac sa treaca mai usor, eu sunt mai sensibil de felul meu si nu stiu cum sa trec peste va rog dati-mi ceva sfaturi.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Incerc sa-ti raspund la intrebare de aseara, m-a lovit drept in suflet povestea si nefericirea ta, m-a scos din minti!
Ti-ai dat sufletul in relatia asta si ai fost rasplatit in cel mai rau mod cu putinta.Ai nimerit o categorie de femeie careia,din prea mult alint si rasfat, i s-a urat cu binele.Te-ai purtat mult prea bine cu ea si ea a considerat ca asta e modul firesc in care trebuie sa se poarte cineva cu ea, fara inteleaga ca tu te purtai asa fiindca o iubeai.Si,a vrut mai mult.Se ducea peste tot si te insela cand tu erai la munca, si tu erai obstacolul in fata libertatii ei, credea ea.Atunci era primita cu bratele deschise, era mult disputata si dorita, te avea pe tine element de gelozie si siguranta.Ai sa vezi ca acum nu va mai fi nici atat de dorita, nici atat de disputata.In cativa ani, o s-o vezi pe strada si-o sa-ti fie rusine si de ea si de cine o insoteste.Si te vei intreba cum ai putut s-o iubesti si sa suferi atat de mult.Iti spun toate astea pentru ca desi te-a inselat,desi ai luat bataie din cauza ei, tu plangi ca ai pierdut-o si daca s-ar intoarce, ai primi-o inapoi cu bratele deschise.Intelege ca ai avut langa tine o femeie care nu te-a meritat si nu te-a iubit,o femeie cu suflet murdar si total lipsita de caracter, o putoare.Te dor cuvintele mele si nu crezi ca le merita, dar ma abtin de la altele mult mai rele.Vei intelege singur,peste ani, crede-ma.
Sa te bucuri ca ai scapat de ea, chiar si in conditiile astea.Ce te faceai daca erati si casatoriti? In viata nimic nu ni se intampla degeaba.Ai un suflet prea bun, prea sensibil, sursele tale de aparare in fata raului sunt mult prea palide.Asa ca, ceea ce s-a intamplat te va invata sa fii mai prudent, mai masurat in ceea ce oferi celorlalti.Tot ce nu ne omoara, ne face mai puternici.
Cum treci peste asta? Greu.Trebuie sa ai mintea ocupata tot timpul, sa nu-i dai voie sa se gandeasca la ea.Vezi comedii,citeste bancuri pe net,asculta muzica rock,cumpara-ti haine noi,freaca faianta in baie,apuca-te sa faci fotografii,cumpara-ti o planta sau un catel sau amandoua,iesi cu prietenii si imbata-te in ultimul hal,iesi in parc la o plimbare si bucura-te de lumea din jur,gaseste-ti o amica buna, o fata linistita, prezenta feminina nu trebuie sa-ti lipseasca.Nebunesti ideile propuse, dar trebuie sa inveti sa te ajuti singur.Dezintoxica-te de ea, interzice mintii tale sa poposesca mereu acolo si ai incredere in ce va aduce viitorul.Maine e prima zi din noua ta viata, capul sus!

| Nextone a răspuns:

E intr-adevar urata situatia prin care treci...nu prea ai ce sa faci decat sa iti vezi de viata ta fara ea(stiu ca iti este greu). Incearca sa iesi si tu mai mult, sa cunosti lume noua si sa te bucuri de putina libertate.Chear daca o iubesti intr-un cuplu e nevoie de doi nu doar de unul(adica de tine), nu poti trage cu dintii de relatia asta si bucura-te ca ai aflat si nu te-a luat de fraier mai mult timp.Lasa-o in pace cu siguranta va realiza mai tarziu ce a pierdut dar atunci va fi prea tarziu. Poate asa a trebuit sa se intample, pentru ca ai fost prea bun pentru ea.Mi-as dori sa fie tptul bine dar sunt sigura ca o sa gasesti puterea necesara sa treci peste asta iar cel mai bun lucru ca sa treci mai usor peste asta este sa te vezi mai mult cu prietenii(familia, un hobby). BAFTAhappy

| Alex0194 a răspuns:

Las-o naibii. Nu meritas a suferi pentru una ca ea, daca chiar asa s-au petrecut lucrurile, e evident ca nu te-a iubit.

| vlaaddd a răspuns:

Draga prieten, daca ei ii place sa umble cu unu cu altu', gandeste in perspectiva, ce va face cu viata ei?
Sa faca faza aia cu bataia, cam urat, pentru ca cel putin din punctul meu de vedere are deficiente majore.

Iar tu, stai linistit, roata se va intoarce mai devreme sau mai tarziu, te asigur de lucrul acesta.

Incearca sa te relaxezi, sa te duci cu prietenii la o bere, un fotbal, ceva sa te deconecteze de tot si cat te gandesti la ea, doar rau iti faci.

PS: Toate femeile sunt cu*ve si pe interes.

| Allexis a răspuns:

Ai fost prea bun cu ea si te-a luat de prost. Capul sus, nu merita sa plangi pentru ea. E o scarba de femeie, iar ca ea sunt multe. Vei avea mai multa bafta data viitoare, de obicei asa se intampla happy

| diesel94 a răspuns:

Deci crede-ma, sunt baiat dar mi-au dat lacrimile cand ti-am citit trista poveste. Imi pare foarte rau de tine ( chiar nu stiu ce sfaturi sa-ti dau) pentru ca nici unu din ele nu ar putea sa te consoleze. Ai grija de tine

| ramkat a răspuns:

crying E rau. Dar sincer te inteleg prin ce treci! Sa iti spun: am o relatie de 4 ani si o luna cu o fata. Dragoste la prima vedere! Totul a fost mirific pana acum un an cand am plecat in germania.Cand m-am intors ea umblase cu o gramada.era si cu unul pe bune! Chestia e ca noi locuiam impreuna! Ma rog am aflat la cam o luna de asta, pentru ca (culmea ca si la tine), imi tot cerea sa se duca cu o tipa la disco si cu amicul ei care ghici, era de fapt cu ea! El stia de ea ca e cu mine! Dar, cu rabdare, am reusit sa aflu totul despre ea si i-am urat drum bun iar ea a ramas tot cu mine! Si de mine si-a batut joc, dar mai rau a fost pentru ea sa afle ca poate pierde repede tot ce-a ce a avut! Acum iti spun ca nu are rost sa te omori pentru asa ceva pentru ca vezi, mai sunt si alti ca tine! Trebuie sa stii si tu ceva ca dupa coltul strazi te asteapta alte 5 fete! Iubestele dar nu le arata asta mereu te vor crede prostul lor! Si cam asa sunt fetele de Romania! Zambeste!

| ramkat a răspuns:

A si...nu toate femeile sunt c.ve! Unele sunt cu adevarat, altele nu stiu ce vor de la viata si se inspira de la ce vad pe colo si colo! Cum zice Naftalina

| mariaaaaa a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun dar daca a facut lucrurile astea nu te-a iubit.Ea a fost o femeie caruia ia plact sa se plimbe de colo colo.

Parerea mea este sa-ti gasesti o fata pe masura ta. Nu te mai gandi la trecut.Este normal sa seferi, dar totul e trecator.

Fundaaa?

| Naftalinaaa a răspuns:

@vlaaddd : nu generalizahappy nu toate femeile sunt cu*ve si pe interes.trebuie doar sa iti gasesti fata potrivita.
Alexandru.am avut un prieten care a patit aceeasi chestie, nu manca, nu dormea.nu facea absolut nimic, doar statea in fata calculatorului. Poate pentru ca te-ai purtat prea frumos cu ea a crezut ca poate face ce vrea cu tine.dar demonstreaza-i ca poti sa treci mai departe.Iesi afara cu prietenii tai, distreaza-te.o sa fie greu la inceput dar o sa vezi ca usor usor o sa uiti tot ce a fost.si poate o sa iti gasesti alta fata care sa te aprecieze cu adevarat.rar mai gasesti baieti ca tine. sper ca te-am ajutat :*

| alecsStar a răspuns:

Incearca sa te distrezi. sa arati ca nu-ti pasa. sa mergi cu prietenii. Sa fii fericit!

| Mihalache_Gigi_1996 a răspuns:

Da-o dq a fost o curva ma nu mai pune la suflet ori ce gasesteti alta prietena a si ma cand te desparti sau ea de tine zi sa mai facem sex pentru ulima data funda?

| piticusexy5 a răspuns:

Prietene vezi daca tu te-ai purtat cu ea frumos tu pentru ea ai fost ca un caine sa folosit de tine si atat vezi ce face femeiaa frate cand prinzii unaa acum f u t e ooooo grav sa ati treaca