| funnylittleworld a întrebat:

Ma numesc Cristian am 15 ani si am si eu o nedumerire.De o vreme a inceput sa imi placa de o colega de clasa(sunt clasa a opta)pe care mai demult o tachinam sau chiar jigneam dar cred ca nu a observat(acum imi pare rau). Incerc sa ii arat ca imi place de ea dar ea nu observa.Comunic mai mereu cu ea in clasa si pe messenger, si avem cateva lucruri in comun.Cum as putea sa ii arvem cateva lucruri in comun.Cum as putea sa ii arat ca imi place de ea (fara sa ii spun iat ca imi place de ea (fara sa ii spun in fata, sunt prea timid si inca nu cred ca am ajuns asa de departe)

Răspuns Câştigător
| Narfundo a răspuns:

In drum spre scoala... taiei calea si dai o floarelaughing. Prietene suntem de aceeasi varsta si iti zic ca de la adolescent la adolescent.Las-o balta! Eu sunt a 9-a si crede-ma ca nu are rost sa te complici.Am trecut si eu prin faza asta prin care treci tu si nu prea am facut nimic, doar usoare dezamagirisad. Parerea mea, faci ce vrei.Bft

3 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Eu zic sa ai icnredere in tine, in fortele tale de cuceritor. Stai cu ea in banca si atingeo "din greseala" pe mana sau pe picior. Daca stati la povesti sau la suc stia langa ea si zi: hai ca stau langa tine" si zambesti. O privesti in ochi. Vorbiti pe mess sau la telefon. Deschide subiectul despre lucrurile voastre in comun.Condu-o acasa sau la autobuz...Invit-o la suc sau in parc. Daca accepta simte ceva pentru tinewinking

| irina20 a răspuns:

Poate isi da seama.Crede-ma daca inainte te purtai urat cu ea si acum esti un ingeras, sigur si-a pus intrebari.Mai continua cu zambete, gesturi, priviri etc.Incearca sa vb cu o prietena de-a ei, intreab-o ce si cum crede despre tine.Bafta!

| minu a răspuns:

Simplu. Te duci la ea si ii spui :"Uite ce e "x" eu te tachinam si imi bateam joc de tine in ultimul hal pentru ca imi placea de tine si inca imi place.Doar ti-am zis, acum ma simt mai usurat... Iar tu? Tu faci ce vrei dar mi-ar placea mai mult daca ai vrea sa fim impreunahappy. Si gata big grin O zi buna!