| Neamiticahfdn a întrebat:

Am o colega de clasa, care am observat ca mai trage cu ochiul dupa mine, si mereu sta in preajma mea, ma intreaba chiar si cele mai neinsemnate lucruri, si zi de zi imi scrie pe Facebook ce teme avem pe acasa, insa ea invata foarte bine, si mereu isi noteaza temele, eu cred ca face asta sa intre in dialog cu mine, si mie imi place de ea, dar sunt un pic mai timid cand e vorba de dragoste, cum sa-i spun ca imi place de ea, fara sa o supar sau sa o sperii?

5 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui asta, fa-i complimente si isi va da ea seama!

| Eduard196 a răspuns:

Ce maa? Ea nu stie cum sa te faca sa ii spui odata ca iti place de ea si tie iti e frica, ca o sa o sperii? Pe bune acum. Lasa-i un mesaj vocal pe Facebook sau scris daca iti e mai bine si nu poti fata in fata dar fa-o odata. Ii poti lasa cand nu este ea si cand intra ii vezi tu reactia. Fa-o acum dupa ce vezi ce ti-am scris. Nu astepta ca ti se duce ocazia.

| leapșa a răspuns:

Simplu, faci o gluma, si cand rade, zici: "ce zambet/ ras fain ai."
Incepi sa o "incalzesti" cu complimente, iar dupa iti va fi mai usor sa-i spui ca o placi.

| petitconseil a răspuns:

Nu ii spune deocamdata, daca crezi ca nu ai inca curajul necesar, dar fii mereu aproape de ea, raspunde-i la timp la mesaje si incearca sa o mai cauti si tu primul, nu o lasa doar pe ea sa te caute mereu. Daca va vedea ca esti alaturi de ea tot timpul, isi va da seama ca si tu o placi.Succes!

| nicusor222 a răspuns:

Aaaa pai ce faci ma atunci.
Fata vrea si tie iti e rusine... tongue
Pune ma mana de vb cu ea direct ca te vrea sigur daca face asa.
Creste inima in ea daca ii spui ca iti place de ea tongue nu are de ce sa se superewinking Curajjjj si pe ia ce mai stai happy Succes