| iulia720 a întrebat:

Salut! Ma numesc Iulia și am o întrebare destul de importantă pentru mine și vreau neaparat sa știu un răspuns. Am făcut sex cu iubitul meu pentru prima data, am simțit ca ma doare dar am suportat, el nu și-a putut baga decât vârful penisului, câteva secunde, nu a fost niciun fel de frecare sau ejaculare. Mi-a curs sânge din vagin și m-a durut câteva ore. Exista șanse sa fiu însărcinată având in vedere ca nu am ținut mult penisul in vagin și a fost doar capul acestuia? Repet, fără ejaculare, nici macar nu i-a venit sa ejaculeze. Rog seriozitate, sunt speriata.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ramai gravida, trebuie ca sexul sa se fii petrecut in vaginul tau si tu sa fii in perioada fertila.
Daca baiatul a avut o masturbare anterioara sexului cu tine, posibil acasa cu 1-2 ore inainte, inseamna ca avea sperma pe teava, care s-ar fi putut scurge involuntar in vaginul tau, atunci cand a fost introdus, chiar si 1 cm. Singura conditie sa ramai gravida in acest caz, este sa fii fost in perioada fertila.
In ce priveste durerea de la penetrare, apare in general de la lipsa preludiului, cand fata nu este relaxata si umezita.

| iulia720 explică (pentru Violleta2022):

El a ejaculat cu câteva zile înainte de faza pe care am povestit-o. Iar nu îmi știu perioada fertila, ultima menstruație a fost luna trecută pe 24.

| iulia720 explică (pentru Violleta2022):

Crezi ca e vreun semn de sarcina in cazul asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru iulia720):

Semnele de sarcina apar abia dupa 2-3 saptamani de sarcina, nu imediat dupa sex.
Daca te referi la posibilitatea de a ramane insarcinata, da, ar putea fi sanse DOAR daca baiatul avea sperma pe teava si NUMAI daca tu erai in perioada fertila.

Din pacate nu se poate calcual nici o ovulatie sau perioada fertial cu 1 singura data.
Trebuie sa aduni inromaie pe cel putin 4-6 luni, cu datele cand iti vine ciclul menstrual ca sa putem stabili daca ai ciclul de ti REGULAT sau NEREGULAT.
la cicluld e tip regulat se poate estima data ovulatiei si perioada fertila, pe cand la cicluld e tip neregulat NU se poate estima nimic.
De aceea este indicats a nu va mai jucati niciodata fara PREZERVATIV ca o sarcina poate apare accidental si iti lasa traume pe viata, daca faci avort sau nu mai poti afce copii dupa aceea.

| iulia720 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos pentru răspuns! Dacă îmi vine menstruația luna aceasta, am scăpat de sarcina?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru iulia720):

Da

18 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu nu stiu de ce faceti voi chestiile astea fara sa ganditi, fara sa stabiliti dinainte ce si cum veti face. Va place atat de mult sa va asumati riscuri? Va place atat de mult sa stati cu grija dupa? De ce l-ai lasat sa ti-o bage fara prezervativ? Tu ai auzit de lichidul preejaculator? Teoretic nu contine spermatozoizi, dar daca el s-a masturbat/ a ejaculat inainte, pot ramane spermatozoizi activi in uretra.

| iulia720 explică (pentru wildthing):

Nu a ejaculat de mult timp

| iulia720 explică (pentru wildthing):

Nu a mai ejaculat de o saptamana si nici in ziua cand s-a intamplat ce am spus

| wildthing a răspuns (pentru iulia720):

Sa nu mai faci sex fara protectie, pentru ca uite prin ce treci si ce trairi ai dupa o asemenea experienta. Nu cred ca-ti place.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există niciun risc, ce varsta ai?

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Goete a răspuns:

E ciudat ca a curs sange bagand doar varful. Si e ciudat ca tu ai vazut cat a bagat...
Doar cu varful nu iti rupe himenul.

| iulia720 explică (pentru Goete):

Nu am văzut eu asta, el mi-a comunicat lucrul asta. Și ai dreptate, nu cred ca vârful ar fi rupt himenul, unele fete își baga degete și nu se dezvirgineaza. Crezi totuși ca ar fi vorba de o sarcina?

| Goete a răspuns (pentru iulia720):

E exclus sa fie sarcina daca nu a ejaculat si nici nu a ejaculat inainte de a-l baga, cand poate exista posibilitatea sa fi ramas "cartus pe teava" daca nu urineaza.
Cum nu este nici unul din aceste cazuri, stai linistita si mai incearca dar cu protectie

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Buna, stai linistita, sansele sa fii insarcinata sunt nule.

| iulia720 explică (pentru Dintrebare):

Îți mulțumesc pentru răspuns!