| coka123 a întrebat:

Ma numesc Lucian, am 17 ani si am o problemabig grin legata de o fata.Scz ca voi scrie atat de mult dar n-am ce face...

Vara aceasta am fost intr-o tabara si acolo am intalnit o fata de care m-am indragostit de ea imediat si ea de mine, a fost sentimentul reciproc. Tabara s-a tinut in Baia de Fier.Eu sunt din Craiova iar ea este din Petrosani, ea are 16 ani.Intre noi 2 s-a inchegat o relatie f. puternica dar e distanta destul de mare, dar asta e un aspect mai putin important, vedeti voi tabara a durat 6 zile in primele 3 zile a fost perfect, ne-am distrat sarutat, imbratisat, mi-a spus ca ma iubeste eu la fel, a fost f.f.f.frumos dar in ultima seara(ziua 3) eu eram cam obosit si vorbeam la telefon si nu prea era semnal pentru ca dormeam in case diferite, ea a dat un mesaj de genu:"Vad ca nu ai chef de mine. Vorbim dimineata". Eu i-am explicat cum sta treaba si ca nu am semnal si am vazut ca a inteles. Ziua 4 o vad nu vorbeste cu mine deloc. Dar in mod ciudat da mesaj si zice "Ce fac?" eu ii raspun ca "bine. dc nu vb cu mine?" ea:"sunt suparata pe tine" eu:"de chestia de aseara?" ea:"da". Dupa o jumat de ora apuk ceva timp si vb cu ea de ce e suparata ii explic ca nu e semnal si zice ca "nu e asta problema" straight face am ramas masca. dupa o intreb care e, ea zice ca "la petrosani are iubit si ca se simte prost sa fie si cu mine". Am tacut ea a plecat ca avea treaba, se face seara.Vine ziua 5, o vad pe la ora 10 dimineata, ea e rece si tacuta cu mine, asta pana la ora 14 dupa amiaza cand ne distram eu, ea si inca un baiat si o fata. Ea se duce separat sa stea un pic singura, o intreb daca vrea sa-i tin companie, ea zice da. Dupa vine si pune pe picioarele mele si ma sărută pasional asta vreo 10 min dupa care vine pritena ei si plecam la un magazin.Vine ziua 6, ziua de plecare, se comporta ca si cum nu sar fi intamplat nimic, plecam ne luam ramas bun, o imbratisare, o pupa pe ambii obraji si am plecat si cam asta a fost tot...

Ceea ce vreau eu sa stiu oare in tot acest m-a iubit? A tinut la mine? Merita ca peste cativa ani sa o caut sa incerc sa am o relatie cu ea, asta daca nu gasesc pe cineva? inca ceva a trecut o luna de cand nu am mai vb cu ea deloc, si ea nu a sunat si nici eu dar m-am gandit dar nu stiu ce sa fac, voi ce ziceti sa o sun sau nu? Sa o uit din viata mea sau nu?

Dau fundawinking. Scz de greseli dar este o ora tarzie si am avut o zi grea sad

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa ti-o scoti din minte.
Fata s-a jucat,erai diferit,erai altfel,vroia sa incerce si altceva,o fi in firea ei,nu stiu,dar s-a jucat de-a dragostea!
Regret ca tu ai pus atat suflet in povestea asta,a fost un foc de paie,o dragoste ca ploile de vara,scurte si repezi!
Nu te mai gandi la ea,e spre binele tau.
Ai o viata in fata,fete vei cunoaste, mai bune si mai frumoase ca ea, crede-ma.
Stiu ca ea ti-a atins o coarda a sufletului tau si e greu sa recunosti faptul simplu ca te-ai indragostit.Stai de vorba cu tine,un barbat analizeaza problema la rece si o rezolva.
Trebuie sa te vindeci,povestea a fost extrem de scurta,oricat de intense au fost sentimentele, oricat doare acum.
Incearca sa intelegi corect ceea ce-ti scriu.
Cauta sa te vindeci, sa uiti si continua-ti drumul.
Viata reala te asteapta.Da-i o sansa!

| alylove15 a răspuns:

Ar fi bine sa o suni si sa vorbiti...si sa ii ceri id...macar ca amici sa vorbiti daca nu puteti fi impreuna.Cred ca a fost atrasa de tine a simtit ceva.

| cupcake02 a răspuns:

Sa o uiti, normal.

| bia0000 a răspuns:

Sa o cauti peste ani...o sa intalnesti pe altcineva pana atunci de care o sa te indragostesti adevarat
Ca sfat:nu astepta sa te sune ea,o fata care se respecta nu trage de baiat, probabil ca asteapta ca tu sa o suni si nu invers. Vorbeste cu ea, spune=i ce simti si poate se naste o relatie frumoasa. Daca nu fete sunt destulewinking
succes

| MuñequitaLoka a răspuns:

Sincer nu prea cred ca sunt sanse. ati avut o relatie de 3 zile in care abia ati apucat sa va cunoasteti un pic. deoarece tu doar dupa 4 zile ai aflat ca ea are iubit si asa mai departe.
mai vorbiti la tel?
eu zic ca poti pastra aceasta iubire ca o frumoasa amintire.
o iubire de vara happy

| coka123 explică:

Multumesc celor care au dat raspuns aici! mai sunt si alte raspunsuri?batting eyelashes

| anonimkid001 a răspuns:

Eu zic sa o uiti. Nu se merita sa stai dupa o fata care nu stie ce vrea sau poate care vrea doar o distractie cu tine. sunt destule fetewinkingwinking