| coka123 a întrebat:

Ma numesc Lucian, am 17 ani si am o problemabig grin legata de o fata.Scz ca voi scrie atat de mult dar n-am ce face...

Vara aceasta am fost intr-o tabara si acolo am intalnit o fata de care m-am indragostit de ea imediat si ea de mine, a fost sentimentul reciproc. Tabara s-a tinut in Baia de Fier.Eu sunt din Craiova iar ea este din Petrosani, ea are 16 ani.Intre noi 2 s-a inchegat o relatie f. puternica dar e distanta destul de mare, dar asta e un aspect mai putin important, vedeti voi tabara a durat 6 zile in primele 3 zile a fost perfect, ne-am distrat sarutat, imbratisat, mi-a spus ca ma iubeste eu la fel, a fost f.f.f.frumos dar in ultima seara(ziua 3) eu eram cam obosit si vorbeam la telefon si nu prea era semnal pentru ca dormeam in case diferite, ea a dat un mesaj de genu:"Vad ca nu ai chef de mine. Vorbim dimineata". Eu i-am explicat cum sta treaba si ca nu am semnal si am vazut ca a inteles. Ziua 4 o vad nu vorbeste cu mine deloc. Dar in mod ciudat da mesaj si zice "Ce fac?" eu ii raspun ca "bine. dc nu vb cu mine?" ea:"sunt suparata pe tine" eu:"de chestia de aseara?" ea:"da". Dupa o jumat de ora apuk ceva timp si vb cu ea de ce e suparata ii explic ca nu e semnal si zice ca "nu e asta problema" straight face am ramas masca. dupa o intreb care e, ea zice ca "la petrosani are iubit si ca se simte prost sa fie si cu mine". Am tacut ea a plecat ca avea treaba, se face seara.Vine ziua 5, o vad pe la ora 10 dimineata, ea e rece si tacuta cu mine, asta pana la ora 14 dupa amiaza cand ne distram eu, ea si inca un baiat si o fata. Ea se duce separat sa stea un pic singura, o intreb daca vrea sa-i tin companie, ea zice da. Dupa vine si pune pe picioarele mele si ma sărută pasional asta vreo 10 min dupa care vine pritena ei si plecam la un magazin.Vine ziua 6, ziua de plecare, se comporta ca si cum nu sar fi intamplat nimic, plecam ne luam ramas bun, o imbratisare, o pupa pe ambii obraji si am plecat si cam asta a fost tot...

Ceea ce vreau eu sa stiu oare in tot acest m-a iubit? A tinut la mine? Merita ca peste cativa ani sa o caut sa incerc sa am o relatie cu ea, asta daca nu gasesc pe cineva ca ea?

Dau fundawinking. Scz de greseli dar este o ora tarzie si am avut o zi grea sad

Răspuns Câştigător
| Denis_8063 a răspuns:

Uite ce iti propun eu...incearca sa meditez in legatura cu ce s-a intamplat fara sa te gandesti la momenttele fruoase, se zice ca dragostea e oarba, asa si gandeste'te desfapt ce fel de fata e si gandeste'te daca chiar ati ave aun viitor impreuna daca va potrivitii. daca dragostea voastra o sa tina poate e doar o dragoste copilareasca, eu cred ca ar trebui sa-ti vezi de viata ta si ea la fel vezi daca sentimentul inca'ti arde in tine atunci meita sa astepti dar momentan trebuie sa-ti dai seama ca nu prea este posibil sa va intalniti doar daca mergi cu masina pana la eain fiecare saptamana big grin funda?puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Pai eu zic ca nu te-a iubit, ci a vrut doar sa se distreze putin, avand tabara; Asa sunt fetele cand sunt la perioada adolescentei: le place sa se joace! Dar tu ai gresit ca ai pus suflet; nu aveai de ce sa o faci avand in vedere ca e distanta intre voi; pe viitor sa stii si stai linistit ca vor mai fii si alte fete si una se va gasi sa te iubeasca si sa o iubesti! Nu o cauta, nu te umili in fata ei; daca ei i-a fost asa usor sa se desparta de tine, e clar ca nu a pus suflet! Nu te pacali singur! Fii tare si da-i inainte!

| cherrybomb a răspuns:

Tipa a vrut decat sa se distreze.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Da eu zic ca merita chiar si in ciuda iubitului ei de acasa ea tot a venit la tine si te-a sarutat inseamna ca tinea la tine poate peste ani o vei intalnii undeva.

| Eff a răspuns:

E trista povestea ta... si frumoasa in acelasi timp. Dar trista mai ales pentru tine, care spui ca te-ai indragostit de ea. Nu inteleg de ce iti pui atatea sperante in fata asta, de ce te gandesti ca nu iti vei gasi pe altcineva in "cativa ani".
Mi-e greu sa cred ca relatia voastra de 6 zile a fost atat de puternica. Si sa nu mai vorbim de iubire. In trei zile poti simti cel mult atractie, nu iubire. Plus ca ea avea prieten, deci gandeste-te ca daca te iubirea cu adevarat, putea sa treaca si peste distanta si peste prieten si sa ramana cu tine.
Fete mai sunt, stiu ca e greu sa treci peste povestea asta, dar nu merita sa fii trist pentru o relatie de o saptamana care oricum nu avea nicio sansa. O sa ai timp sa intalnesti alte fete, sa ai alte relatii, asteapta sa vezi ce iti rezerva viitorul, nu iti face planuri de acum cu o fata pe care o cunosti de o saptamana.

| Nixu a răspuns:

Nu stiu ce sa spun... au fost doar 6 zile. Cat de tare se poate indragosti cineva in cateva zile? Probabil ca i-ai placut intr-o oarecare masura, totusi nu cred ca era o foarte mare dragoste.
Din cate am observat nu pastrati legatura ceea ce iti va ingreuna cautarile( asta daca tu chiar ai sa o cauti peste cativa ani). Totusi nu trebuie sa uiti ca oameni se schimba si asta e valabil si pentru tine si fata pe care ai mentionat-o in povestea ta. Bye!

| DiamondStph a răspuns:

Pentru o dragoste de care esti convins, sigur ca merita, dar important ca sa fie reciproc si natural. Poate ca a fost din partea amandurora ''dragoste la prima vedere'' si atunci a avut si ea sentimente puternice fata de tine, dar gandindu-se la ceea ce o asteapta acasa, a incercat sa mascheze tot cu o suparare, poate va vrea ea sa se intoarca la tine, daca esti persoana pe care si-o doreste, iar tu ai putea incerca pentru ca '' Incercarea moarte n-are '', dar nu ai spus daca ai incercat sa o contactezi dupa si sa vezi reactile ei, modul de a vorbi cu tine si daca ei i-ai pus problema distantei. Succes oricum in tot!

| pisicaalba a răspuns:

Mereu exista speranta si oricum cred ca te place iar pe ala de acasa muult mai putin.eu cred ca ar trebui sa o cauti si sa incerci sa ai o relatie cu ea.pentru ca din ceea ce scrii tu ea te place dar e o posibilitate si ca a vrut sa rada de tine pentru ca te-a sarutat si a plecat.dar eu cred ca trebuie sa o cauti si sa lamuriti tot.
macar incearca sa o cauti. poate vei avea o surpriza placuta.

sper ca te-am ajutat.
sa imi zici daca ai gasit-o

papa big grinhappy

| MariusMarius96 a răspuns:

Sunt 2 variante,ori te iubeste,ori a vrut decat sa se distreze in tabara, si te-a vazut mai de treaba, merita sa inccerci!winking

| coka123 explică:

Alte raspunsuri?

| NoMoreStress a răspuns:

Îmi place să spun lucrurilor pe nume aşa căăă: pur şi simplu ai fost distracţia ei, cel puţin aşa cred. Totuşi, a simţit ceva pentru tine... poate nu ceva imens sau ceva la fel de intens precum ai simţit tu, însă i-ai plăcut îndeajuns încât să "uite" de prietenul ei. Vara asta am fost şi eu într-o tabără şi am experimentat aproape acelaşi lucru numai că eu am jucat rolul fetei. înţelege că s-a simţit vinovată şi probabil că îl iubea pe tipul ăla dacă îşi făcea griji. Era prinsă undeva între tine şi el. Dacă legătura asta puternică de care spui tu ar fi existat cu adevărat, atunci ea ar fi fost dispusă să renunţe la celălalt şi să rămână cu tine, însă nu a fost aşa. Trebuie să te consolezi cu ideea că ai trăit nişte momente frumoase, te-ai îndrăgostit şi... cam asta a fost. Distanţa nu e o scuză. colega mea şi-a găsit într-o tabără un prieten şi încă este cu el, ea[implicit şi eu] fiind din Craiova şi el din Focşani. Aşa că nu e imposibil dacă vrei, ea se pare însă că nu a vrut. Şi ca răspuns la ceea ce ai întrebat: 1. foarte posibil să fi simţit ceva pentru tine, însă nu pot garanta că e iubire 2. dacă ai de gând să te opreşti la ea şi să aştepţi până nu mai are prieten apoi să încerci să ai o relaţie cu ea, atunci îţi urez mult succes, mie sincer îmi e milă de tine. Fetele sunt manipulatoare şi crede-mă, sunt una, deci ştiu ce zic (: