| catalynstea a întrebat:

Salut.
Mi-a iesit un furunc pe nas, cum pot sa il tratez

Răspuns Câştigător
| emi29 a răspuns:

Iulia- jesus, copil, de la ce crezi ca vine 29 din emi29, nu am nici 2 ani nici 9 nici 2+9, baneocin e un unguent antibiotic cu spectru larg (a nu se confunda cu bepanthen, crema de fund de bebe, probabil ca tu inca o mai folosesti )
-pune ceapa daca vrei sa ajungi la drenaje de puroi, pe viu.
- ce treaba are facultatea de medicina cu un simplu cos infectat
- nu am avut eu asa ceva dar am cumparat pentru cineva de la farmacie ca un om normal
-PROSPECT-Baneocin unguent: Infectii bacteriene focale ale pielii: Furuncule, antrax (dupa tratament chirurgical), foliculita barbiei, foliculita profunda, hidrosadenite supurative, periporite, perionyxis.

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vorbește cu un om, pe care îl chemă nenea doctorul! Medic de boli de piele și își dă soluții corecte, nu te lua după ăștia, care nu au urmat facultatea de medicină, nici unul!

| MMihai a răspuns:

Furunculele tratate aiurea te duc la umplut de furuncule, iar boala se numește furunculoză, și este tocmai ce nu ai nevoie!

| BlackAngel23 a răspuns:

Oof...stiu cum e si eu am avut unul in nas pot sa ziclaughing stiu ca suna ciudat dar am avut...eu l-am spart cu un ac. cata chestia a curs din el bleah laughing

| emi29 a răspuns:

Probabil ca e doar un cos, totusi ( Baneocin unguent )

| iulia_7948 a răspuns:

Nu pune baneocin pe bacterie. nu mai citi prosti pe net. babeste, se coace ceapa in cuptor si se tine pe furuncul.asta e un tratament cu ce ai in casa, daca ti-e greu s aiti cumperi o crema speciala.doamne sa pui baneocin pe cos...copile,emi29, nu mai da sfaturi medicale daca nu esti in masura.

Răspuns utilizator avertizat