| gabrielax2323 a întrebat:

Salut.mi-am facut cont pe o aplicatie de dating (intalniri40.com).in 1 luna am platit 1luna 46delei(crezand ca platesc doar pentru 1luna, sa vad cum e siteul). totul era fake..profile false etc...n am mai intrat pe acel site de cateva luni, poc surpriza mare::cand am verificat mailul se pare ca am de plata 500 de lei ma cauta nu stiu ce firma de recuparare creanta..sa recupereze datoria siteului respectiv..eu am platit pentru 1 luna.dwr se pare ca abonamentul se tot prelungea automat--nu intrleg cat o sa creasca suma asta si pana cand..cat o sa ma caute firma aia de recuperari(dobanzile tot cresc..si ei cica ma actioneaza in judecata).a mai trecut cineva prin asta? ce e de facut?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este pe toate site-urile online, 99% fake si minciunca.

| mihai69 a răspuns:

În primul rând, să intri pe acel cont și să te DEZABONEZI!
Altfel, o să tot crească datoria ta către ei.
Apoi, să achiți toată suma, dobânzile și taxele cerute de recuperatori ca să nu te trezești cu conturi blocate și executat silit.
Data viitoare să citești ATENT înainte să bifezi pe undeva că "ești de acord" cu ceva / orice!

| dullcat a răspuns:

Nu plati nimic. Data viitoare tine evidenta la astfel de chestii si anuleaza abonamentul dupa ce iti dai seama ca nu mai folosesti aplicatia.Sau alege sa nu le folosesti deloc deoarece toate sunt cam la fel.

| Hyperion7 a răspuns:

Te amenință cu nu știu ce firma doar să vadă dacă musti sau nu momeala.
Din moment ce site-ul este unul fake...Hai sa fim serioși happy

| Yuoia a răspuns:

Hahahaaaaaaaaa
Credeai ca oamenii seriosi acolo sunt?
Cat despre site, si acesta ca si restul, odata facut abonament se prelungeste automat.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu au ce să îți facă crede-ma

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

N.au ce sa.ti facă, stai chill

| AdrianFoanga a răspuns:

Ptr inceput ia legatura cu ei si denunta contractul (se pare ca ai unul). Dupa aceea afla despre ce firma de executari silite e vorba si esaloneaza plata. Platesti si data viitoare nu-ti mai da datele personale unor escroci.
Mai poti sa-i dai in judecata pentru inselaciune.
Daca nu poti sa faci nimic din toate cele de mai sus depune plangere la politie.

| Alinuș111 a răspuns:

Salut, ai platit, ca si eu am aceeasi problema?

| gabrielax2323 explică (pentru Alinuș111):

Nu n am platit.tu?

| Alinuș111 a răspuns (pentru gabrielax2323):

Nu, primesc doar instiintari