| pisikutza123 a întrebat:

Salut,mi se secreta din vagin un lichid galben verzui, ce poate fi? dau funda merci mult

12 răspunsuri:
| pisikutza123 explică:

Da nu am avut contact sexual, asta acum de 1 zi este

| Azµre a răspuns (pentru pisikutza123):

Nu trebuie sa ai contact sexual laughing)) poti sa o iei si asa datorita igienei ai pus mana pe ceva te-ai infectat te ai sters la pasarica si tot asA laughing

| pisikutza123 explică (pentru Azµre):

De asta nu am stiu sincer, si acum imi va trece?

| Azµre a răspuns (pentru pisikutza123):

Te duci la ginecolog it va da tratament si te vindeci daca stai asa mai rau o sa fie

| pisikutza123 explică (pentru Azµre):

Ce sa ma duc sa-mi zica ca nu am nimic, multe cazuri mi-a povestit prietenile mele ca sau dus si le-a zis ca nu au nimic, acus ma voi spala cu ceai de romanitza

| Azµre a răspuns (pentru pisikutza123):

Treaba ta faci ce vrei

| Azµre a răspuns:

O infectie, du-te la ginecolog nu e de gluma, poate fi o infectie a mucoasei, sau o raceala netratata! urgent spune-i mamei si du-te la ginecolog! nu e de gluma!

| Azµre a răspuns:

Tricomoniaza (Trichomonas Vaginalis) - este o infectie provocata de parazitul Trichomonas Vaginalis. Aceasta infectie este cunoscuta si sub denumirea de tricomonas, iar dintre simptomele cele mai frecvente animtim scurgerea vaginala galben-verzuie, spumoasa si urat mirositoare, durere in timpul actului sexual si dureri in partea inferioara a abdomenului. Tricomoniaza intra in categoria bolilor cu transmitere sexuala.

| Azµre a răspuns:

Manifestarile difera in functie de natura infectiei, de intensitatea ei, dar si de reactivitatea organismului. De obicei, apare o secretie mult mai abundenta, care deranjeaza femeia si o obliga la toalete vaginale repetate. Culoarea poate fi verzuie-aerata in vaginitele cu Trichomonas, galben-verzuie in infectia cu Gonococ.

Dupa cum vezi nu e de gluma! urgent control!

| drhotzu a răspuns:

Femeie mergi la doctor!
daca nu vrei sa ramai sterila!
esti infectata! este timpul pentru revizia de 1 anwinking
si toate alea cu ceaiuri si alte tampenii sunt basme! nu exista asa ceva! mergi la doctor o sa iti dea niste pastilute, o sa iti zica sa nu faci sex intre 6 si 12 saptamani si gata!

| Azµre a răspuns (pentru drhotzu):

Eu i-am zis laughing

| drhotzu a răspuns (pentru Azµre):

Daca taranca nu vrea ce sa ii faci...