| NuConteaza34 a întrebat:

Salut, nu stiu daca este normal sau daca am vreo problema in privinta asta, dar efectiv am o erectie foarte slaba cand vine vorba de actul sexual, am incercat sa o fac cu o prietena mai veche acum ceva timp, dar nu mi se "scula"... Mi-a facut oral, am avut o erectie destul de puternica, dar dupa ce mi-am pus prezervativul si m-am pus sa intru in ea, efectiv nu mai aveam erectie. Ieri am incercat sa o fac cu alta fata si aceeasi problema... parca penisul meu nu este pregatit sa o faca, nu stiu ce se intampla, tin sa mentionez ca am varsta de 17 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca problema prezenta de tine s-a repetat si in cazul celei de a 2-a incercari cu o alta fata, ar putea exista si posibilitatea ca pierderea erectiei sa se produca pe fondul unei afectiuni de natura psihico-mintala. In cazul in care situatia prezentata se va repeta si alta data prima dat este indicat sa aplezi la serviciile unui psihoterapeut sexolog care este specializat in probleme de dinamica sexuala. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sau inveti din Youtube

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă fata te atrage suficient, ar trebui.
Lipsa erecției se poate trata medical, ceva lipsește.

| Andreeush a răspuns:

Poate ești prea stresat în acele momente ori tipa nu te mai atrage.

| NuConteaza34 explică (pentru Andreeush):

Si ce as putea face in privinta asta, e o fata de nota 10 dupa parerea mea. Ne intelegem super bine. Insa da, nu prea are "forme". Dar mi-e foarte jena sa-i spun, sau nu stiu daca ar trebui sa-i spun.

| sofisis a răspuns (pentru NuConteaza34):

Normal ca nu ii spui. Asa e conformatia ei. Ce ar putea sa faca in privinta asta? Daca nu te atrage suficient, e normal sa nu ai erectie completa pe tot parcursul actului sexual.Sau poate fi chiar prezervativul de vina...mai stiu cazuri cand la montarea prezervativului efectiv se duce tot. Sau poate ai emotii in subconstient...Cauze pot fi multiple. Relaxeaza te si nu mai face sex cu persoane fata de care nu simti atractie sexuala